Bugün: 25.11.2020

TÜGVA Bulancak’tan, Online ‘Karabağ’ Söyleşisi

TÜGVA Bulancak’tan, Online ‘Karabağ’ Söyleşisi
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak İlçe Temsilciliği Covid-19 salgını sebebiyle faaliyetlerinin birçoğunu uzun süredir online olarak gerçekleştiriyor.20.11.2020 16:34
TÜGVA Online Ev Söyleşileri kapsamında gençlere ve Bulancak halkına son günlerin en önemli gündemlerinden olan Azerbaycan ve Karabağ konulu söyleşi gerçekleştirdi.

19 Kasım Salı akşamı gerçekleştirilen Online Ev Söyleşileri’ne Azerbaycanlı hemşerimiz olan Kırıkkale Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şahin Ahmetoğlu hoca katıldı. Konuşmasında Azerbaycan'ın büyük bir başarı elde ettiğini vurgulayan Şahin Ahmetoğlu; “Sovyetler döneminde Ermeniler zaman zaman Azerbaycan’dan toprak talebinde bulunmuşlardır. Çoğu kez bu talepleri Ruslar tarafından kabul görmüştür. 1918-20 yıllarında kurulmuş olan Azerbaycan Cumhuriyetinin yüzölçümü 114 bin 000 km2 olmuştur. 1990’lara kadar bu yüzölçümü 86 bin 000 km2’ye inmiştir. Şu anda ise yaklaşık olarak Azerbaycan’ın %20’si Ermenistan tarafından işgal edilmiş durumdadır. Türkiye'nin de vermiş olduğu destekle bölgeye barışın geldiğini ifade ettiler. Ayrıca Türkiye ile Azerbaycan birlikte hareket ettiği sürece bölgede daha da önemli güç kazanılacaktır.” dedi.

Etiketler: TÜGVA Bulancak’tan - Online ‘Karabağ’ Söyleşisi

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.