Bugün: 18.12.2018

TÜGVA Bulancak'tan, Mescid'i Aksa Tepkisi

TÜGVA Bulancak'tan, Mescid'i Aksa Tepkisi
Müslümanların ilk kıblesi Mescid-i Aksa'yı ibadete kapatan İsrail'i kınamak amacıyla Bulancaklı sivil toplum örgütleri bugün Cuma namazının ardından Bulancak Merkez Orta Cami’de bir araya geldi.21.07.2017 16:24
Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bulancak Temsilciliği’nin organizasyonu ile yapılan basın açıklamasında; TÜGVA Bulancak İlçe Temsilcisi Ubeydullah Göktekin “Mescid-i Aksa, alınların secdeyle buluştuğu, gönüllerin Rab ile buluştuğu ilk kıblemiz...

Mescid-i Aksa, Müminlerin haykırışı, Müminlerin niyazı...

Mescid-i Aksa biz Müslümanlar için büyük değer taşımaktadır. Yarım asırdır işgal altında bulunan Kudüs'te İsrail, bu sefer gözlerini tekrar Mescid-i Aksa 'ya dikti. Acımasızca canına kıyılan masum çocukların, sivil insanların kanı İsrail için yeterli olmayıp, alınların secdeye varmasına da engel olmaktalar!

Müslüman Müslümanın Kardeşidir! Kardeşlerimize ve İslam' a yapılan zulme Hep birlikte bütün Müslümanlar olarak karşı çıkmak bizim görevimizdir.

Ortaya atılan bir bahaneyle Mescid-i Aksa 'ya müdahale edilmiş ve İsrail güçleri tarafından kapıları kapatılmıştır. Üç gün kapalı kaldıktan sonra İsrail polisinin kontrolü ve kapıya konulan metal arama detektörleriyle sınırlı şekilde ziyarete açılmıştır.

Her zaman olduğu gibi, vicdanları körelmiş Batı Dünyası yine bizi yanıltmayarak sessizliğini korumuştur.

Kudüs' e 1948 den beri yapılan işgaller bir yurtta değil, bizatihi İslam a karşı yapılan bir saldırıdır. Artık öyle bir boyut almıştır ki ilk kıblemiz de ezan-ı Muhammediye yi yasaklayacak kadar alçaklaşmışlardır. Bunlara karşı durmak namus borcu olmuştur. Dik duruşumuzu Allah izin verirse eşkıyalıklar son bulup, zalimler kaçacak delik arayana kadar sürdüreceğiz.

Burada bu bildiriyle biz Müslümanlar görevimizi yapıyor ve dille uyarıyoruz. Bizim dilimiz ki gönüllerde dualarla bir olup Allah'ın izniyle zalimlere lanet olarak yağar. Anlamamakta direniyorlar: Biz Allah tan başka kimseden korkmayız! Bu zulüm devam ederse güçlenmeye devam edip zalimlere kâbus oluruz. Kardeşlerimizin canını yakanlar ve İslam düşmanlığı yapanlar her daim enselerinde bizim nefesimizi hissederek korku solurlar.

 Bizler ki Hz. Muhammed'i son peygamber kabul etmiş, kayıtsız şartsız Allah'a teslim olmuş, ordusunun ayak sesleriyle tüm dünyaya korkular salmış Osmanlı İmparatorluğunun torunlarıyız. Alçakların kulaklarında her daim bu sözler yankılanacaktır: Bir gece ansızın gelebiliriz!

Gün olmuş karadan gemiler yürütmüşüz, gün gele bu dünyayı da zalimlere dar ederiz.

Bu sözler İşgallerine devam eden zalimlerin ve üst akılların akıllarına iyice kazınsın:

 ‘Susturmaya çalışsa da yedi âlem; bu ümmetin Bilalleri bitmeyecek. Ve yükselecek göğe her haneden tekbirler Allah u Ekber! Allah u Ekber!”

Bakara Suresi'nin 114. Ayeti’nde; "Allah'ın mescitlerinde onun adının anılmasını engelleyenler ve oraların yıkılmasına uğraşan kimselerden daha zalim kim vardır?" buyrulmuştur.

Ey zalimler, unutmayın ki Allah zulme uğrayanların yanındadır!

Ey zalimler, unutmayın ki zafer inananlarındır!

Filistin'deki Müslüman amcalarımız, teyzelerimiz, kardeşlerimiz bilsinler ki duamızla ve gönlümüzle sonuna kadar onların yanındayız. Allah’ın izniyle bütün bu zulümler bitecektir. İşgalci İsrail bir gün perişan olacaktır.

Konuşmamı Al-i İmran Suresi 12. Ayeti Kerime ile bitiriyorum. "De ki: Ey kâfirler, yenileceksiniz! Ve toplanıp cehennemin dibine sürüleceksiniz!" dedi.

Basın açıklamasında konuşma yapan Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan da; “Bugün burada kendi memleketimde zulme karşı duruş gösteren arkadaşlarımızla birlikte olmaktan gurur duyuyorum. Başta organizasyonu yapan TÜGVA’mıza teşekkür ederim. Rabbim bizleri zulme karşı her daim duranlardan eylesin. Rabbim zalime karşı hasım, mazluma karşı dost olanlardan eylesin. Bizim olan Filistin ile Mescid-i Aksa ile olan bağımız her şeyden önce inanç bağımızdır. Her Müslüman kalbinde Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı taşır, taşıması gerekir. Kıblesi işgal edilmiş bir ümmet olarak mahzunuz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Filistin yetkililerden bilgi almış, Türkiye’nin bu konudaki hassasiyetini İsrailli yöneticilere bildirmiştir. Rabbim Kudüs başta olmak üzere, işgal edilmiş bütün İslam topraklarını bir an önce özgürlüğüne kavuşmasını nasip eylesin. Bunları bizim elimizle eylesin, bizleri bu konuda hadim eylesin.” dedi.

Basın açıklamasına AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan, Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Memur-Sen Bulancak İlçe Temsilcisi Menderes Yüksel, Bulancak Âb-ı Hayat Derneği Temsilcisi Sinan Aydın, Daire Amirleri, Kurum ve STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Etiketler: TÜGVA Bulancak'tan - Mescid'i Aksa Tepkisi

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.