Bugün: 20.02.2019

Yağlıdereliler ‘Taflan Şenliği’nde Buluşacak

Yağlıdereliler ‘Taflan Şenliği’nde Buluşacak
Yağlıdere Belediyesi tarafından organize edilecek olan 17.Taflan Şenliği Buları Yaylası’nda yapılacak.7-8 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak olan şenliğe yöre müziğinin birçok ismi katılacak.04.07.2018 19:08
Sabah saat 10:00’da başlayacak olan şenlik halk oyunları gösterisi, protokol konuşmalarının ardından karate gösterileri ile devam edecek. Şenliğe sanatçı Işıl Işıl başta olmak üzere; Erdal Güvendi, Bizim Gönül, Erdoğan Erol, Murat Çelik, Karadenizli Yaşar, Kurtuluş Eyibil, Coşkun Arslan, Özgür Karaduman katılacak. İlhami Temel’in sunuculuğunu üstlendiği program saat 21:00’da şenlik ateşinin yakılması,21:30’da havai fişek gösterisi ile daha da renklenecek. Giresun’da ulusal bir televizyon kanalının da canlı yayın vereceği şenlik için hazırlıklar tam gaz devam derken, sanatçılar da çalışmalarına hız verdi.

SANATÇI IŞIL IŞIL, HERKESİ BU ŞENLİĞE DAVET ETTİ

Giresunlu sevilen sanatçılardan Işıl Işıl, “Bu şenlikte tüm Giresunluları özellikle Yağlıdere kimliği taşıyan herkesi bekliyoruz. Çünkü ilçenin önemli bir kültürünü öne alacak olan bu şenlikte yer almak kendi adıma da ayrıcalık olacak. Ben şahsım adına bu ilçeye çok değer veren biriyim. Bir sanatçı için herhangi bir grup yada kesim yoktur, herkes vardır. Tüm ilçemizi kucaklarım Yağlıderemizi de özellikle kucaklarım. Ben biraz daha iç kesimlerde yer alan bölgelerdeki ılıman insanları kendime yakın bulurum çok samimi bulurum onların alkışları bile çok şey anlatır. Candan insanlardır ve bu insanlarla birlikte olmak bize sanatçı olarak ayrı bir haz verir. Bu vesileyle herkesi 17.’si düzenlenecek olan taflan Şenliği’ne beklerken, başta belediye başkanı Abdurrahman Kırhasanoğlu başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Haber: Sedat Karakaya

Etiketler: Yağlıdereliler ‘Taflan Şenliği’nde Buluşacak

Diğer Güncel haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.