Bugün: 21.09.2020

“Daha Güzel Hizmet Verebileceğimize İnanırsak, Vakıf Hizmeti Vermeye Çalışacağız”‏

“Daha Güzel Hizmet Verebileceğimize İnanırsak, Vakıf Hizmeti Vermeye Çalışacağız”‏
Kısa bir süre önce Yağlıdereliler Derneği Başkanlığına getirilen Halil Kütük; “Vakıflaşma ile ilgili bir düşüncemiz var. Araştıracağız, inceleyeceğiz. Daha güzel hizmetler verebileceğimize inanırsak, Vakıf hizmeti vermeye çalışacağız” dedi.14.01.2016 22:54
Başkan Halil Kütük’le yaptığımız söyleyişi:

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR:

“Başkanım, 1990 yılında Kurucu Başkanı olduğunuz, 1998 yılında başkanlığını bıraktığınız, Yağlıdere ve Köyleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ne 17 sene sonra yeniden başkan olarak seçildiniz. Bu hususta duygu ve düşüncelerinizi alabilir miyim?”

HALİL KÜTÜK:

“Fatih Kardeşim, öncelikle duyarlılığınızdan dolayı çok teşekkür ederim. Yağlıdere ilçemizle ilgili, her türlü yayın aracını kullanarak güzel bir hizmet veriyorsunuz. Size çalışmalarınızda başarılar dilerim. Yağlıdere ilçemizin ve Yağlıderelilerin bizim gönlümüzde her zaman çok özel bir yeri vardır. Yağlıdere Derneği de, benim ilk göz ağrımdır. Yeniden Yağlıdere Derneğimizin başkanı olmayı açıkçası hiç düşünmemiştim. Sağ olsunlar, arkadaşlarımızın yoğun baskıları sonucunda böyle bir kararı hep birlikte almış olduk. İlçemize ve insanımıza daha güzel nasıl hizmet edebiliriz, düşüncesinden hareketle güzel bir ekip oluşturduk.

Yağlıdere Derneğimizin köklü bir geçmişi, toplum hafızasında çok önemli başarıları var. Ben, öncelikle derneğimizde bu günlere gelinceye kadar hizmeti geçen Başkan ve yöneticilerine, üyelerine, faaliyetlerine destek veren herkese teşekkürlerimi sunmak isterim. Allah hepsinden razı olsun. Her dönem güzel faaliyetler yapılmaya çalışıldı.

Açıkçası biraz heyecanlıyım. Daha önce derneği kurduğumuzda merdivenleri teker teker çıkmış. Toplumda ses getirici çok güzel faaliyetler yapmıştık. Şimdi, şartlar biraz değişti. Bizlerle birlikte koşturan arkadaşlarımızın çoğu emekli oldu ve memlekete yerleşti. Şimdi farklı kesimler ile toplantılar yapacağız. Hep birlikte kararlar alarak, ilçemiz ve insanımız için en güzel olanı yapmaya çalışacağız.”

FATİH AYTEKİN ÖZDEMİR:

“Herkes, çok iyi ekip oluşturulduğu konusunda hem fikir. Yeni dönemin en büyük hedefi ne olacak?”

HALİL KÜTÜK:

“Bizler, yaptığımız her faaliyeti imkânlarımıza göre, gündemimize almaya çalıştık. Altından kalkamayacağımız hiçbir işin altına girmedik. Bundan sonra da öyle olacak. Tabir yerinde ise, işi çok fazla dallandırıp, budaklandırmayacağız. Lüzumsuz işler peşinde koşmayacağız. Vakıflaşma ile ilgili bir düşüncemiz var. Araştıracağız, inceleyeceğiz. Daha güzel hizmetler verebileceğimize inanırsak, Vakıf hizmeti vermeye çalışacağız.

Bu yola girmeden önce, işadamlarımız, bürokratlarımız, özel sektör yöneticilerimiz, dernek başkanlarımız veya farklı kesimlerden oluşacak ekipler kuracağız. Hedef kitlemiz gençlik olacak, insan yetiştirmeye çok büyük emek vereceğiz. Yapacağımız çalışmalarda herkesin yanımızda olmasını arzu ediyoruz. Biz, herkese ulaşamayabiliriz ama herkes bize ulaşabilir.

Yağlıdere, İstanbul, Bursa, Kocaeli, Amerika, nerede olursa olsun, tüm hemşerilerimizin yapacağımız çalışmalarda bize destek olacaklarına yürekten inanıyoruz. Şimdilik bu kadar diyelim.

Fatih Kardeşim, Size teşekkür ediyorum.  hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum.”


Etiketler: “Daha Güzel Hizmet Verebileceğimize İnanırsak - Vakıf Hizmeti Vermeye Çalışacağız”‏

Diğer Röportaj haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.