Bugün: 04.12.2020

Başkan Yılancı: “Şebinkarahisar’ı Gerçek Kimliğine Kavuşturacağız’’

Başkan Yılancı: “Şebinkarahisar’ı Gerçek Kimliğine Kavuşturacağız’’
Şebinkarahisar Belediye Başkanı Şahin Yılancı; Ankara ziyareti, devam eden projeler ve yapılacak projeler hakkında Sadi Toygar’a açıklamalarda bulundu.11.02.2016 10:20
“Projeler üretmeye ve bu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” diyen Başkan Yılancı konuşmasında; “Değerli hemşerimiz Ahmet Baha Öğütken’in Sağlık Bakan Yardımcısı olması dolayısı ile hayırlı olsun ziyaretimiz oldu. Hem hayırlı olsun ziyareti, hem de ilçemizin Devlet Hastanesi ve diğer sorunları ile ilgili kendilerinden taleplerimiz oldu. Bu ziyareti daha öncede Şebinkarahisarlılar Yardımlaşma Derneği Başkanımız Mehmet Şimşek ile de konuşmuş, ona göre planlama yapmıştık. Sivil toplum kuruluşları ve AK Parti ilçe Başkanımız ile birlikte beraber ziyaretlerde bulunduk. Bu ziyaretler Şebinkarahisar adına sevindirici oldu, STK temsilcilerine teşekkür ediyorum, gerek Bakanımız, gerek AK Parti grup ziyareti, gerekse Milli Eğitim ziyaretimiz verimli geçti.

Bu yönü ile Şebinkarahisar’a daha evvel takip ettiğimiz konuları paylaşmış olduk, inşallah paylaşmış olduğumuz konular somutlaşır, bu vesile ile ilçemize bir şeyler yapmış oluruz.

Bu ayın 16’ında kadrolar açılacak, bunlar açıldıktan sonra diyelim bir dahiliyeci açıyorlar, Doktor kadrosu olarak iyi bir ivme kazanmıştık, son zamanlarda tayinler oldu. Eş durumundan gelip tayin isteyen tayin isteyen doktor arkadaşlarımız oluyor. Ankara ve Giresun’dan ne istediysek alıyoruz, bunlar ile bir sıkıntımız yok ama bazı eksiklikler var tabi.” ifadelerini kullandı.

***KALE PROJESİ GİRİŞİMİ

“Seçimlerden sonra ilçe teşkilatlarımız ile birlikte bütün Vekillerimizi ziyaret etmiştik buna Giresun milletvekilleri ve İstanbul milletvekili Hasan Turan’da dahil, Grup Başkan vekilimizi ziyaret etmiştik. Şimdi Giresun milletvekilleri yurt dışında olduğu için ziyaret etme fırsatımız olmadı. Yine Grup başkan vekilimiz Nurettin Canikli’nin rahatsızlığı dolayısı ile Ankara’da olmadığı için ziyaret edemedik.

Sağ olsun Hasan Turan Giresun federasyon Başkanlığı döneminde tanıştığımız bir arkadaşımız, kardeşimiz onun da gerek Giresun ve Şebinkarahisar tanıtılmasında, gerekse STK tanıtımlarında önemli çalışmaları var. Bu dönemde milletvekili ve mecliste olması bizleri sevindirdi. Bugün de yine bizler ile ilgilendi, mecliste ağırladı, sorunlarımızı dinledi. Şebinkarahisar kalesi ile ilgili projemizi kendisine ileterek destek istedi. Sağ olsun grup toplantısında Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile görüşerek, beraberce taleplerimizi ilettik. Kültür Bakanı yakından ilgilendi. İnşallah dosyamızı ve projemizi kendisine göndereceğiz. Hep birlikte uyum içerisinde çalışıyoruz. Bu projede amacımız, kalenin hiçbir projesi yoktur. Elektrik, yol, merdiven vs. gibi… Bunların hepsi projenin içinde olacak. Kale içinde kazılarda olacak, tarihi eserler gün yüzüne çıkacak. Bunların hepsi projede olacak ve ilçemiz adına önemli bir turizm potansiyeli gerçekleşecek.”

***STK İLİŞKİLERİ UYUMLU

“Sivil toplum kuruluşları bizim için çok önemli, her zaman onlar ile birlikte olmak, birlikte bir şeyler yapmak, STK desteğini yanımızda, arkamızda olduğunu her zaman arzuladık. Sağ olsunlar bu dönemde bu desteği daha öncede gördük, yine de görüyoruz. Bu ziyaretimizde de Şebinkarahisar için bir araya gelmiş olduk. Ben özellikle Şebinkarahisar’ın birlikte olduğu, birlikte hareket etme kabiliyeti olduğunu bu vesile ile sağlanmış oldu. Bu açıdan bu birliktelik çok önemli, Milli Eğitim’de hemşerimiz Bülent Çiftçi’nin Genel Müdürlük düzeyinde önemi bir göreve gelmesi bizler için sevindirici olmuştur.

Bu ziyaretimizde, Şebinkarahisar’da yapımı tamamlanan İmam Hatip Öğrenci Yurdu’nun iç teşrifatının gönderilmesi konusunda taleplerimiz oldu. Yine 2015 yatırım programında olan 16 derslikli İmam hatip Lisesi’nin yapılması ile ilgili görüşmelerimiz oldu. İnşallah 2016 yılı içerisinde bunlar olur. Yine Derneğin başvurusu sonucu ve bizlerinde önemsediği Gençlik Merkezi yapılması ile ilgili arsa tahsisi ve Bakanlığa devredilmesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde Genel Müdür Bülent Çiftçi’nin de destek verdiği Gençlik Merkezi Projesi hazırlıkları ile ilgili çalışmayı başlatacağız.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan Olimpik Yüzme Havuzu ile ilgili bir talebimiz olmuştu. Bu proje ile birlikte hepsini birden değerlendirme şansımız olabilir. Arsa temini yaparak bu girişimi başlatacağız. Ankara ziyaretimizde Cezaevi Kompleksi Projesi yapımı konusunda yetkili merciler görüşmelerimiz olacak.

İlçe nüfusunun artırılması ile ilgili istediğimiz sonucu yakalayamadık. Bu sürede STK’lar ve bizler çalışmaları yoğunlaştırdık, fakat yine de nüfus adına beklediğimiz gerçekleşmedi. İnşallah 2016 yılında daha kapsamlı ve STK’lar ile daha gayretli çalışarak ilçemizin nüfusunu ve gelirimizi artırarak yatırım hizmetlerine dönüştürmüş oluruz.

Gerçekten şehrimizi şehir görünümüne kavuşturacak olan Meydan Projesi’ni daha evvel kamuoyu ile paylaştık. Çok önemli bir proje ve bununla ilgili çalışmalarımız bitti. Sağlık Bakanlığı ile bir protokol yaptık. Belediye olarak tesisleri bitirip Sağlık Bakanlığı’na anahtar teslimi yapacağız. Bunun karşılığında da Bakanlık, Meydan’a yapacağımız alanda bize destek verecek. 2. Atatürk Çarşısı binasını da yıktıktan sonra inşallah söz verdiğimiz gibi şehrimizi Şebinkarahisar’a yakışır bir meydana kavuşturacağız.

Bütün bölgenin hayali olan Eğribel Tüneli çalışmaları devam ediyor. 2.500 metre civarında bir seviyeye geldi. Şu anda Türkiye’de yapımı devam eden Tünellerden en hızlı inşaatı devam eden bir proje ve öz verili bir şekilde çalışma devam ediyor. Halkımıza ne söylediysek, ne söz verdiysek, teşkilatımız, milletvekilleri ve STK’lar ile projelerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz.”

***BELEDİYE HİZMET BİNASI YENİLEME PROJESİ

“Şebinkarahisar Belediye hizmet binasını hem içini, hem dışını komple yeniliyoruz. Belediye’ye yeni bir anlayış getiriyoruz. Açık ofis sistemine getiriyoruz, çevresi ile içi ile birlikte daha halka açık, daha sıcak bir anlayışın hüküm süreceği bir alan haline getirmeyi düşünüyoruz. Önümüzdeki günlerde Belediyemize 4 tane hizmet aracı almayı düşünüyoruz. Diğer inşaatı süren projelerimizde devam ediyor.

Önemli bir gelişmede proje ihalesi gerçekleşen Alt Yapı ve Arıtma Tesisleri Projesi. Burada İller Bankası hibe projesi ile hem şebeke, hem de arıtma tesisi yapılacak. Bu projeden sonra yine hibe projesi ile birlikte alt yapı tamamen yenilenecek. Şebinkarahisar Belediyesi bu vesile ile rutin Belediye hizmetleri dışında, şehrimizin büyümesi ve gelişmesini sağlamak açısından projeler üretmeye ve bu projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz, hep birlikte kenetlenerek Şebinkarahisar’ı gerçek kimliğine kavuşturacağız.”

Röportaj: Sadi Toygar


Etiketler: Başkan Yılancı: “Şebinkarahisar’ı Gerçek Kimliğine Kavuşturacağız’’

Diğer Röportaj haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.