Bugün: 20.02.2019

Bulancak’ın da ‘Özel Lisesi’ Var

Bulancak’ın da ‘Özel Lisesi’ Var
2015-2016 eğitim-öğretim yılı ile birlikte eğitim hayatına merhaba diyecek olan Bulancak Özel Liman Lisesi, üst düzey eğitim kadrosu ve eğitim anlayışı ile Bulancaklıların yanı sıra Ordu ve Giresun bölgesinden de talep görmeye başladı.rn01.08.2015 13:05
Bulancak Özel Liman Lisesi kurucusu olan Yardımcı Doçent Doktor Semih Kunak, Giresun Kerasus Haber İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Fatma BULDUK UĞURLU’nun hayırlı olsun ziyaretinde Liman Lisesi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Kunak, Bulancak’ın eğitim potansiyelini çok yüksek gördüklerini ve bundan dolayı Bulancak’a yatırım yapmakta tereddüt etmediklerini söyledi. Bulancak’la birlikte çevre il ve ilçelerden gördükleri ilgiden memnun olduklarını ifade eden Semih Kunak, doğru bir yerde, doğru bir yatırım yapmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Yardımcı Doçent Doktor Semih Kunak, Bulancak Özel Liman Lisesi’nin hedefleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

“BULANCAK, GİRESUN’UN PARLAYAN YILDIZI OLACAK”

“Bulancak, Giresun’un nüfus ve potansiyel olarak en büyük ilçesi olmasına rağmen gelişim açısından çok da hızlı gelişmemiş bir ilçe. Ancak biz önümüzdeki yıllarda Bulancak’ın çok hızlı bir gelişim göstermesini bekliyoruz. Havalimanının yapımı ile birlikte bölgede ekonomik ve ticari hayatın daha da büyümesiyle birlikte Giresun’un en çok gelişim gösteren ilçesi Bulancak olacaktır. Nasıl ki, Trabzon’un ilçesi Akçaabat büyüyerek il merkezi Trabzon’la bütünleştiyse; Bulancak’ta gelecek yıllarda göstereceği sosyal ve ekonomik atılımla Giresun’a doğru bir gelişme gösterecek ve bütünleşecektir. Bulancak, Giresun’un parlayan yıldızı olacak.

“BULANCAK’IN EĞİTİMDEKİ EKSİKLİĞİNİ GİDERMEK İSTİYORUZ”

Bulancak’ın birçok eksiğinin yanı sıra eğitim ve okul anlamında da eksikleri olduğunu biliyoruz. Ortaokulu tamamlayan çocuklarımız istedikleri kalitede lise eğitimi alamadıkları için Giresun Merkez’de ve Ordu Merkez’deki kolejleri tercih etmek durumunda kalıyorlar. Biz Liman Lisesi projesini Bulancak’ta oluşturmaya başladığımızda hedefimiz üniversite kalitesinde sunacağımız lise eğitimi ile sadece Bulancaklı öğrencileri değil, Ordu ve Giresun’daki öğrencileri de buraya getirebilmekti. Bugün geldiğimiz noktada hedefimize emin adımlarla ilerlediğimizi görüyoruz. Bulancak’ın eğitimdeki eksikliğini gidermek istiyoruz.

“MİLLİ EĞİTİM’İN MÜFREDATI İLE YETİNMEYECEĞİZ”

Biz öğrencilerimize sadece sınıflarda ders vererek sıradan bir eğitim kurumu olmak istemiyoruz. Milli Eğitim’in müfredatı sabah 8:20’den öğleden sonra 12:20’ye kadar devam edecek. Sonra çatı katımızda öğrencilerimize öğle yemeği vereceğiz. Ardından birçok lisede olmayan etüt çalışmalarımız olacak. Sabah bölümünde aldığı eğitimde anlamadığı konuları tekrar sorup öğrenme imkânı bulacak olan öğrencilerimiz derslerinde ve sınavlardaki başarısını da artırmış olacak. Bu şeklide öğlenden sonra 4’e kadar eğitimlerimiz devam edecek. Yani Milli Eğitim’in müfredatı ile yetinmeyeceğiz.

“EĞİTİM SADECE DÖRT DUVAR ARASINDA OLMAYACAK”

Sosyal faaliyetlerimizle de Bulancak’ta çığır açan bir eğitim kurumu olacağız. Öğrencilerimizle Bektaş Yaylası’na gidecek ve oralardaki bitki yapısını yerinde inceleyeceğiz. Bu eğitimi üniversiteler bile vermezken, biz bunu öğrencilerimize sunacağız.

Ayrıca Çambaşı Yaylası’nda arzu edenlere kayak ve snowboard yapma imkânı sunacağız. Bu arada öğrencilerimizin spor aktiviteleri yapmaları içinde çalışmamız var. Erkek öğrencilerimizin fitness ve bayan öğrencilerimizin de plates yapmaları için Bulancak’ta bir spor salonu ile anlaşma sağladık. Bizim eğitim anlayışımızda eğitim sadece dört duvar arasında olmayacak.

Eğitim ve öğretimde yüksek ideallere sahip olan Liman Lisesi Yönetimi; siyaset ve ideolojilerden uzak, bilim ve başarıdan beslenen, öğrenci, veli ve öğretmen memnuniyetini esas alan ve öğrenci odaklı bir öğretim modelini benimsemiştir. Vereceğimiz üst düzey İngilizce eğitimi ile kendisini 15 dakika ifade edebilen bireyler yetiştirmek istiyoruz. Bu amaçla Amerika’dan ya da İngiltere’den anadili İngilizce olan bir öğretmeni, öğrencilerimize sunmak istiyoruz.

“ÖĞRENCİLERİMİZ HER AN SINAVA HAZIR OLACAK”

Liman Lisesi öğrencileri, Sınav Dergisi Dershaneleri’nin her ay gerçekleştirilecek olan sınavlarına katılarak kendilerini test etme imkânı bulacak. Sınav sonuçları Ankara’daki merkezde toplanarak, Liman Lisesi ile birlikte sisteme kayıtlı tüm liselere gönderilecek. Bu sayede öğrenci, veli, öğretmen ve okul yönetimi sınav sonuçlarını analiz etme imkânı bulacak. Bu sayede öğrencilerimiz her an sınava hazır olacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, çocuklarını özel liselere kaydettiren velilere 3 bin 250 TL eğitim desteği veriyor. Bu destek başarı oranına göre değişim gösteriyor. Şehit ve gazi çocuklarının da çeşitli ayrıcalıkları söz konusu. Ayrıca maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına da çeşitli destek veriyor.

“20-22 KİŞİLİK SINIFLARDA KALİTELİ EĞİTİM VERECEĞİZ”

Lisemizde 13 sınıfımız olacak. Her sınıfta yaklaşık 20-22 arası öğrenci olacak. Bu sayede 20-22 kişilik sınıflarda kaliteli eğitim vereceğiz. Toplamda 200-250 öğrenci kontenjanı planlıyoruz. Öğretmenlerimiz de oldukça üst düzey eğitimcilerden oluşacak. Sınav Dershanesi kadrosunda uzun yıllardır çalışmış ve eğitim vermiş öğretmenlerimizle Liman Lisesi öğrencilerine hizmet vereceğiz. Bu şekilde başarı hedefimiz için tüm alt yapı çalışmalarımızı tamamlamış olacağız.”

BULANCAK LİMAN LİSESİ’NİN VİZYONU

Eğitim alanında öncü, bireysel farklılıkları gözeten bir kurum olarak geleceğin dünyasında lider olacak, yaşam boyu öğrenmeyi ilke edinmiş, yetkin ve mutlu bireyler yetiştirmektir.

Fark Oluşturan:

Sektöründe elde edilen tecrübeleri özümsemiş, paydaşlarına değer katan, sürekli gelişimi destekleyen, yenilikçi ve özgün uygulamalarla gelecek için yol gösteren bir eğitim kurumudur.

Toplumsal Sorumluluk Bilinci:

Kendisine, yaşadığı fiziksel ve sosyal çevreye, ülkesine ve insanlığa karşı duyarlı, dünyanın daha yaşanılabilir olması için çaba sarf eden ve gelecek nesilleri düşünen bilinçte bireyler yetiştirir.

Bilimsel Düşünce:

Gerçekçi ve bilimsel bilgilere dayanan, teknolojik gelişmeleri takip eden, objektif değerlendirme kriterlerine göre hareket edebilen anlayış ile çalışır. Geniş bir bakış açısıyla kendi rotasını çizebilen bireyler yetiştirir.

BULANCAK LİMAN LİSESİ’NİN MİSYONU

Temelde, öğrenmeyi öğretmek anlayışı ile çıktığımız yolculuğumuzda, Türkiye’nin yanı sıra bölge ülkelerinde de kurmayı hedeflediğimiz yeni okul zincirlerimizle ve fark yaratan insan kaynağımızla; dünya barışına katkı sağlayan bireyler yetiştirmektir. Spor, sanat, bilim ve teknoloji alanında uluslararası başarılara sahip, keşifler ve bilimsel icatlar yapan bilim adamları ile geleceğin liderlerini yetiştiren bir kurum olmaktır.

Bütünsel:

Liman Lisesi olarak, öğrencilerimize geniş bir bakış açısı kazandırarak bilim, spor ve sanat anlayışı ile bütünsel bir yaklaşım içinde olmaları sağlanır. Kişilik ve değer gelişiminde farklı imkânlar sunarak özgün ve özgür dünya vatandaşları olmaları için çalışılır. Bütünsel yaklaşımı sağlayacak eğitim kadrosu, sürekli kişisel gelişim içinde olup takım ruhu ile dinamik bir yapı oluşturur.

Adalet:

Adaleti bir kurum kültürü olarak benimseyen Liman Lisesi daima dürüstlükten ve tarafsızlıktan şaşmayan, farklılıklara saygı gösterip, insani değerlere önem veren bir eğitim-öğretim ve çalışma ortamı oluşturacaktır.
Etiketler: Bulancak’ın da ‘Özel Lisesi’ Var

Diğer Röportaj haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.