Bugün: 23.09.2020

Bektaş’tan, Koronavirüs Açıklaması

Bektaş’tan, Koronavirüs Açıklaması
CHP Merkez İlçe Başkanı Av.Murat BEKTAŞ, Bilindiği üzere coronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada ciddi sayıda vaka sonucunda binlerce can kaybı yaşanmış,...16.03.2020 10:00
...henüz tedavisinin bulunmaması nedeniyle dünyada ve ülkemizde büyük bir kaygı uyandırdığını bildirdi.


Bektaş, Dünya ülkelerinde virüsün yayılmasını önlemek amacıyla ciddi karantina tedbirleri uygulanmakta olduğunu hatırlatttı.

Av. Murat BEKTAŞ şunları kaydetti: “Ülkemizde de Sağlık Bakanlığı’nca bir kısım tedbirler alınmış, okullar tatil edilmiş, uçuş trafiği kapatılmıştır. Son olarak yoğun eleştiriler ve bir umre ziyaretçisi vatandaşımızın testlerinin pozitif çıkması üzerine Ankara ve İstanbul’da Umre ziyaretçileri karantinaya alınmıştır.

Buna karşın geçtiğimiz günlerde Ordu-Giresun Havaalanından giriş yapan Umre yolcularının bir takım test ve bilgilendirmelerden sonra karantina işlemi uygulanmaksızın basit bir mülakatla evlerine gönderildiğini öğrenmiş bulunmaktayız.

Virüsün iki hafta ile bir ay arası kuluçka süresinin bulunduğu dikkate alındığında Ordu Valiliği tarafından yapılan denetimin yetersiz olduğu ortadadır. Bu nedenle Giresun Valiliği tarafından son bir ay içerisinde yurtdışından aktarmalı olarak veya umre dönüşü havaalanından giriş yaparak ilimize gelen vatandaşlarımızın tespiti ve gerekli testlerin yapılarak karantina işlemlerinin uygulanması halk sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır.

Yine Giresun Valiliği bünyesinde ilgili müdürlükler, tüm belediyeler, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ile özel sağlık kuruluşlarından oluşan kriz masası kurulmasının ve halkımızın düzenli olarak bilgilendirilmesinin ve vatandaşlarımızın uyarıları dikkate almasının elzem olduğunu düşünüyoruz.”


Diğer Sağlık haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.