Bugün: 10.04.2020

Giresun’da, Ürün Bazlı Gıda Denetim Seferberliği

Giresun’da, Ürün Bazlı Gıda Denetim Seferberliği
Giresun’da Gıda Denetim Seferberliği artırıldı.21.02.2020 12:00
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin 81 ilde başlattığı ürün bazlı gıda denetimleri kapsamında Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından il genelinde denetim yapıldı.

Gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığı arttırmak amacıyla yapılan gıda denetim seferberliği kapsamda Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün katılımıyla; unlu mamül, süt ve süt ürünleri, et ve et ürünleri, bakkal, takviye edici gıda satış yerleri, aktarlar, market, büfe vb. işyerleri, okul kantinleri ve yemekhaneleri, lokanta, restoran, dönerci, fast-food vb. toplu tüketim yerleri gibi üretim yapan işletmelerde denetimler gerçekleştirildi.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada;

“Bu kapsamda ilk olarak süt ve süt ürünleri üreten işyerleri ile takviye edici gıda üretimi yapan işyerleri denetlendi. Üretim yerleri yanında toplu tüketim yerlerine yönelik denetimler de yapılmaktadır. Altı gün sürecek denetimlerde her gün farklı bir ürün grubu denetlenecektir. “Süt ve süt ürünleri üretimi yapan işyerleri,  takviye edici gıda üretimi yapan işyerleri,  et ve üt ürünleri üreten işyerleri, ekmek ve ekmek çeşitleri ile unlu mamul üreten işyerleri, kasap ve şarküteri ile bakkal, takviye edici gıda satış yerleri, aktarlar, market, büfe vb. işyerleri, okul kantinleri ve yemekhaneleri, lokanta, restoran, dönerci, fast-food vb.." toplu tüketim yerleri gibi halkın en çok tükettiği ürünler ve ürün gruplarının denetimleri yapılacaktır.

Vatandaşlarımızın şüpheli/kusurlu gördükleri gıda veya gıda işletmeleri ile ilgili Alo 174 'Gıda Hattı'na yapacakları şikâyetler öncelikli olarak değerlendirilmekte olup, şikayete konu olan durum ve ürünlerle ilgili kontroller yapılmakta, gerektiğinde denetimler numune alımıyla desteklenmektedir. Denetim sonucunda yapılan işlemlerle ilgili olarak başvuru sahipleri bilgilendirilmektedir.  Alo 174 hattına yapılan şikayetler denetimlerin etkinliğini artırmaya katkı sağlamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.Diğer Sağlık haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.