Bugün: 22.01.2019

Kuş Dili İle Kansere Dikkat Çektiler

Kuş Dili İle Kansere Dikkat Çektiler
Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi’nin Giresun İl Sağlık Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü proje kapsamında, kanserde farkındalık yaratmak için çekilen kamu spotu büyük ilgi gördü.27.05.2018 20:42
İletişim Fakültesi Radyo Televizyon Bölümü ile Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğünün ortaklaşa yürüttüğü çekimler sonunda ortaya çıkan, Giresun’un doğan güzellikleri ile yöreye özgü kuş dilini bir araya getiren ve kanser taramasının önemine dikkat çeken kamu spotu bu yönüyle dikkat çekti.

Projenin teslim töreninde konuşan ve sağlık adına bu derece önemli bir konuya ortak oldukları için mutlu olduklarını ifade eden Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, projede yer aldıkları için filmin yönetmeni İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Öğr. Gör. Hakkı İşcan’a, filmin kamera ve drone görüntülerini çeken Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü çalışanı Ömer Karataş’a, filmde görev alan Tirebolu İletişim Fakültesi öğrencileri Özcan Özkaya ile Sinem Taşçı'ya katkıları için teşekkür etti.

Törende konuşan yönetmen Öğr. Gör. Hakkı İşcan; Giresun’un Görele ilçesine bağlı Kuşköy’de çekimlerini tamamladıkları filmde, UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne dahil edilen yüzlerce yıllık ‘Kuş Dili’ ile kanser hastalığını birleştirilerek kanserde farkındalık yaratmaya çalıştıklarını söyledi.

24 Mayıs 2018 Perşembe günü İl Sağlık Müdürlüğünde düzenlenen programa, Giresun Üniversitesi Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazım Elmas, Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Cem Feridunoğlu ve Giresun İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Hasan Hüseyin Arslantürk ile İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının yanı sıra film ekibi katıldı.

Etiketler: Kuş Dili İle Kansere Dikkat Çektiler

Diğer Sağlık haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.