Bugün: 19.04.2019

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Saldırıya Kınama

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Saldırıya Kınama
Giresun Sağlık-Sen Şube Başkanı Kerim Süral, geçtiğimiz hafta GRÜ Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde yaşanan sağlık personellerine yapılan şiddeti kınadı.09.07.2018 19:23
Süral yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Geçen Hafta 25.06.2018 Pazartesi, 30.06.2018 Cumartesi GRÜ Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Hastanesinde Hemşire Halil KULAKOĞLU’na ve yine aynı hastanede Ebe Hatice AKGÜN’e hasta veya hasta yakınları tarafından şiddet uygulanmıştır. Şiddet uygulayanları nefretle kınıyoruz.

Sağlıkta şiddet dur durak bilmeksizin sürmektedir. Âdeta sağlıkta şiddet bir kültür haline gelmiştir. Şiddet uygulamak sanki bir marifetmiş gibi şiddet uygulamayan birilerinin kendinde eksiklik hisseder hale geldiğini gözlemlemekteyiz. Topluma sağlık hizmeti sunan biz sağlık çalışanları bu tür aşağılık hareketleri asla ve asla hak etmemekteyiz. Artık sabrımız taşıyor. Buradan şiddet uygulayanlara veya uygulamak isteyenlere en ağır ifadeleri kullanmaya başlayacağımızı, Bunlara en hafifinden kendilerinin insanlıktan nasibini almamış olduklarını ifade etmek istiyoruz. Biz Sağlık çalışanlarının önceliği, insana ve insanlığa hizmet etmektir. İnsan olan herkesin bizim şefkatli kollarımıza ihtiyacı vardır.

Siz şiddet yanlıları! Yarın şiddet uyguladığınız bir sağlık çalışanından tekrar hizmet almaya geldiğinizde hiç mi yüzünüz kızarmayacak? İnsan olanın yüzünün kızaracağını umuyoruz.

Yapılan bu şiddet artık kurumun beyaz kod birimine bildirilmiş olup; Kurumun Hukuk İşleri tarafından gerekli Adli işlemler başlatılmıştır. Umuyoruz ki şiddet yapanlar tatmin olacağımız şekilde en yüksek cezayı alırlar. Buradan Hükümete sesleniyorum! Sağlıkta şiddet uygulayanlar TCK da yapılacak bir değişiklikle muhakkak surette tutuklu yargılanmalıdır. Ayrıca şiddet uygulayanların sağlık giderleri belirli bir süre SGK tarafından değil, kendi ceplerinden ödemeleri sağlanmalıdır. Artık bu şiddet son olur umudunu taşıyor, hepinize şiddetsiz günler diliyorum.”

Etiketler: Sağlık Çalışanlarına Yönelik Saldırıya Kınama

Diğer Sağlık haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.