Bugün: 22.03.2019

Şap ve Kuduz Aşılama Kampanyaları Tamamlandı

Şap ve Kuduz Aşılama Kampanyaları Tamamlandı
Giresun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Şap ve Kuduz Aşılama Kampanyaları ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.14.06.2018 01:13
Yayınlanan basın bülteninde hayvancılık yapan çiftçilerimize şu bilgiler verildi:

“Bakanlığımız tarafından uygulamaya konulan 2018 Yılı Hayvan Hastalık ve Zararlıları ile Mücadele Programı kapsamında;  Giresun ilimiz genelinde ilkbahar döneminde yürütülen ‘Şap Aşılama Kampanyası’ ve ‘Kuduz Aşılama Kampanyası’ başarıyla tamamlanmıştır.

Giresun Merkez’de Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğümüz, İlçelerde ise İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerimiz tarafından yürütülen Şap Aşılama Kampanyasında; 16 bin 654’ü rapel uygulama olmak üzere toplam 114 bin 515 büyükbaş hayvan aşılanarak program gerçekleşme hedefine ulaşılmıştır. Aşılanan hayvanların bilgileri elektronik ortamda Veteriner Bilgi Sistemi’ne kaydedilmektedir.

İlimiz genelinde yürütülen Kuduz Aşılama Kampanyası’nda ise 3 bin 482 kedi ve köpek aşılanarak program hedefi yakalanmıştır. Aşılanan hayvanlara sağlık karnesi düzenlenmiş olup, kedi-köpek sahiplerinden gelecek kuduz aşılaması taleplerinin karşılanmasına yıl boyunca devam edilecektir.”

Etiketler: Şap ve Kuduz Aşılama Kampanyaları Tamamlandı

Diğer Sağlık haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.