Bugün: 24.03.2019

‘Giresun’un Gelmiş Geçmiş Efsane Kişileri’ Fotoğraf Sergisi

‘Giresun’un Gelmiş Geçmiş Efsane Kişileri’ Fotoğraf Sergisi
41.Uluslararası Giresun Aksu Festivali programında yer alan ‘Giresun’un Gelmiş Geçmiş Efsane Kişileri’ konulu fotoğraf sergisi Atatürk Meydanı’nda açıldı.21.05.2018 21:34
Serginin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Kerim Aksu; “Giresun’un yüz yıllık geçmişinde, tarihinde olan bu şehre adını yazdırmış değerleri fotoğraflarda görüyoruz. Rahmetli olanlar ve hala hayatta olanlar var. Giresun’umuzun değerlerini açmış olduğumuz bu sergiyle analım dedik. İsimleri ve hatıraları yaşasın istedik. İsmail abiye emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim. Serginin açılmasında büyük emeği var. Eski değerlerimizi aradı buldu, arşivledi ve bugün burada böyle bir sergi açıldı. Bizi geçmişe yolculuk yaptırdı. Teşekkürler İsmail Tataroğlu ”dedi.

Giresunlu sosyal medya fenomeni İsmail Tataroğlu’nun derlediği ve kendisi tarafından çekilen fotoğraflardan oluşan sergi, ziyaretçilerini Giresun’un 100 yıllık tarihine yolculuk yaptırıyor. Yıllardır vitrin ve mağaza içi görsel tasarımları yapan Sanatçı Tataroğlu, 1999 yılından bu yana şehrimizin tanınan yüzlerini, efsane kişilerini fotoğraflarını derledi ve yaşayanları fotoğraflayarak Giresun tarihine belge ve arşiv niteliğinde eserler kazandırdı. Aksu Festivali etkinlikleri kapsamında Atatürk Meydanı’nda açılan sergi 2 gün gezilebilecek.

Etiketler: ‘Giresun’un Gelmiş Geçmiş Efsane Kişileri’ Fotoğraf Sergisi

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.