Bugün: 23.05.2019

‘Hayalimdeki Köy’ Adlı Komedi Filmi, Giresun’da Çekilecek

‘Hayalimdeki Köy’ Adlı Komedi Filmi, Giresun’da Çekilecek
Birçok ünlü isim bu komedi filmi için Giresun’a gelecek.18.05.2018 23:17
Giresun’dan yöremiz sanatçısı Ayşe Karaçam ve gazeteci Sedat Karakaya da bu filmde rol alacak.

Başrollerini Levent Taşçı, Hacı Ali Konuk, Gizem Özkan, Haluk Levent, Eşref Kolçak, Faruk Enteroğlu, Nuri Alço, Ali Uyandıran, Ateş Fatih Uçan, Tolga Öz, Mehmet Kaçıra gibi usta oyuncuların paylaştığı, ‘Hayalimdeki Köy’ adlı komedi filmi Giresun’da çekilecek.

Eski adı Pinema yeni adı Derin Film olan dağıtımcı firma tarafından, yurt içi ve yurt dışında 350 sinema salonunda gösterime girecek filmde bu ünlü isimlerin yanında sürpriz iki isimde rol alacak. Karadeniz müziğinin güçlü seslerinden THM sanatçısı Ayşe Karaçam ile Gündem Gazetesi haber muhabiri Sedat Karakaya’da bu filmde rol alarak ilk oyunculuk performansını göstermiş olacak. İlk defa ünlü bir isimle bir filmde yer alacak olan Karaçam ve Karakaya’ya branşları üzerinden roller verilecek.

ÇEKİMLER İÇİN GİRESUN KARARLAŞTIRILDI, ANCAK TARİH VERİLMEDİ

Çekimlerine yakın zamanda, önümüzdeki 2 ay içerisinde başlanacak olan uzun metrajli sinema filmi 25 günlük bir çekim sürecinden sonra, 95 dakikalık sinema filmi olarak kurgu ve montaj çalışmasının ardından Eylül 2018’de gösterime girecek. Film Karadeniz’in cennet illerinden Giresun’un eşsiz doğa manzaralarının olduğu yerlerde ve sponsor olan firmanın ön gördüğü görsel mekanlarda, ayrıca sponsor firmayı reklam amaçlı daha görsel bir şekilde sunmak için gerçekleştirilecek. Senarist-yönetmen ve yapımcı Cüneyt Faruk Arkın ve profesyonel çekim ekibiyle, teknolojik çekim ekipmanlarıyla ses getirecek çok güzel bir film amaçladıklarını belirterek Gündem Gazetesi’ne konuştu. Daha önceleri yapmış olduğu film çekimleriyle adından söz ettiren Arkın iddialı olduğu bu film için ise filmin konusunu şöyle anlattı:

FİLM KARAKTERLERİNİN ROLDEKİ ADLARI BİLE ŞİMDİDEN MERAK UYANDIRDI

“Giresun’un tarih kokan, şirin mi şirin köylerinden bir köy vardır. Bu köyde insanlar çok misafirperverdir. Köyün geçim kaynağı hayvancılık, tarım, orman ve maden işçiliğidir. Bu köyde insanlar arası çok iyi bir ikili ilişki ön plana çıkmaktadır. Bu sevgi ve dostluk bağlarını köylüler, sımsıcak bir hikâye ile bizlere sunmaktadırlar. Herkes kendi hayatının keşmekeşini yaşarken, birbirlerinin yardımına da karşılıksız koşmaktadırlar. İzleyeceğimiz bu dizi filmimizin her bölümünde köyün sorunlarını başlarına gelen ilginç olaylarını mizahi bir şekilde ele alacağız. Köyün muhtarı ve Karakuş Emmi, köyün ormancısıyla birlikte, orman talanına son vermek istemektedirler. Orman kaçakçıları Tıylan Jurabekir ve Bandoğlu her geçen gün orman talanına devam ederler.

Laf Etmez Bakkaliye’nin sahibi Kiriş Naim ise köyün ayaklı gazetesidir. Tüm köyün derdi, dedikodusu ondan duyulur. Köyün berberi Akif ise yaptığı muziplikler ve eğlenceli tavırlarıyla tam bir gırgır kaynağıdır. Porsuk İbo, Gödebeş Hüseyin, Çapkın İso, Azap Hasan, Paşa Emmi, köyün delisi Ember, tatlıcı Nadir, Tırpan İrfan Kahveci, Mehmet ve yönetmenin yanı sıra birçok köylünün köy sohbetleriyle tam bir şamata bizleri bekliyor. Tüm köylülerimizin sorunlarını ele alacağımız mükemmel bir komediyle izleyicilerimize doyumsuz bir tat yaşatacağız. Köy kadınlarımızın bilhassa köy dedikodularını edeb-i lisan çerçevesinde mükemmel bir komedi anlayışıyla servis etmeye çalışacağız. Köyün muhtarının hayalindeki ve hayalimizde yaşattığımız köyü en güzel şekilde bize anlatacak bir dizi film olacaktır.”

MENAJER CENGİZ KARALTI: “BU FİLM GÜLDÜRÜRKEN VE EĞLENDİRİRKEN BİLGİLENDİRECEK”

Karadeniz Bölgesi’nde birçok sanatçının menajerliğini üstlenmiş olan isimlerden organizatör Cengiz Karaltı da kendisinin de bu filmde bir katkısı olacağını belirterek şunları kaydetti:

“Bir filmin konusu veya türü ne olursa olsun aynı zamanda eğitici olmalı. Biz bu sıra dışı bir filmimizle insanları gülmeyi unuttukları günde biraz olsun güldürmek, güldürürken düşündürmek, düşündürürken de bilgilendirmek için yola çıkacağız. Ben Giresunluyum ve bu film için kadim dostum değerli senarist ve yönetmen Cüneyt Faruk Arkın beye bir ricada bulundum. Karadeniz Bölgesi’nde çekimlerin olmasını istirham ettim ve sağ olsun bizleri kırmadı. Çünkü ilk olarak Adana yöresini düşünmüştük, karar değiştirmiş olduk. Bizim için yurdumuzun dört bir yanı kıymetli. Lakin biraz gırgır makara denilince akla gelen ilk bölge bizim bölgemiz oluyor. Çünkü tarihte birçok esprili hikâyeler bu bölgelerde yaşanmıştır veya yaşanmış gibi aktarılmıştır. Bu yüzden bence isabetli bir karar oldu. Sponsor desteğini de yanımızda görürsek çok daha verimli bir emek ortaya çıkacaktır” ifadelerine yer verdi.

Haber: Sedat KARAKAYA

Etiketler: ‘Hayalimdeki Köy’ Adlı Komedi Filmi - Giresun’da Çekilecek

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.