Bugün: 23.05.2019

‘İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışması’nın Birincisi Giresun’dan

‘İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışması’nın Birincisi Giresun’dan
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Jandarma Genel Komutanlığı, TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları ve Michelin iş birliğiyle ‘Trafikte Sorumluluk Hareketi’ kapsamında gerçekleştirilen ‘İyi Dersler Şoför Amca Projesi’nde yapılan Afiş ve Fotoğraf Yarışması sonuçları açıklandı. Fotoğraf yarışmasının birincisi Giresun’dan çıktı.16.05.2018 21:05
2017-2018 eğitim öğretim yılında Çanakkale, Denizli, Erzurum, Giresun, Hatay, Kahramanmaraş, Sakarya, Şanlıurfa, Tokat, Yozgat illerinde uygulanan proje kapsamında, toplam 100 okulda eğitimlere katılan 4.sınıf öğrencilerine yönelik ‘İyi Dersler Şoför Amca Afiş Yarışması’na düzenlendi. 482 eserin yer aldığı yarışmada dereceye giren afişler uzman jüri tarafından seçildi.

Yapılan değerlendirmeler sonucunda; Tokat İli Üzümören İlkokulu’ndan Mehtap GÜNAY birinci; Tokat İli Üzümören İlkokulu’ndan Ayşe ÇEÇEN ikinci; Hatay İli TOKİ Şehit Ömer Faruk Adaş İlkokulu’ndan Beyzanur YORMAZ üçüncü oldu. Yarışmada dereceye giren öğrenciler bisiklet ve güvenli sürüş için kask ve dizlik kazanırken; öğretmenlere de hediye çeki verildi. Kazanan okullara ise çok işlevli yazıcı ve kupa ödülleri kazandılar.

FOTOĞRAF YARIŞMASI SONUÇLARI

2017-2018 eğitim öğretim döneminde projede yer alan illerde taşımalı eğitim sisteminde görevli servis şoförlerinin katılımıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasının da kazananları belirlendi. Şoförlerin yol güzergâhları üzerindeki doğa, insan, manzaralarını, ülkemize ait doğal, coğrafi, kültürel ve turistik zenginliklerini tüm Türkiye geneline tanıtmak hedefiyle gerçekleştirilen yarışmanın kazananları ünlü fotoğrafçı Mustafa Seven’in de yer aldığı jüri tarafından belirlendi.

200 servis şoförü başvuruları arasından Giresun İli’nden Mehmet KARGÜN isimli servis şoförü birinci, Şanlıurfa İli’nden Abdülgani KILIÇ isimli servis şoförü ikinci, Hatay İli’nden Adnan SU isimli servis şoförü üçüncü oldu. Erzurum İli’nden Sinan ALTUN ise mansiyon ödülü almaya hak kazandı. Dereceye giren şoförler yarışma şartnamesinde belirtilen özelliklerde akıllı telefon ve araç muayenesine uygun trafik seti ödülleri kazandılar.

2017-2018 DÖNEMİNDE 10 BİN ŞOFÖRE EĞİTİM VERİLDİ

Projenin bu yılki saha uygulaması formatör eğitim semineri ile başlarken, eğitici eğitimi alan İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü mensupları da kendi ilçelerinde görev yapan tüm taşımalı eğitim servis şoförlerine iki saatlik trafik güvenliği, ilk yardım ve iletişim konularında eğitim vererek yaklaşık 10 bin şoföre ulaştı. 4. yılını tamamlayan ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesi böylelikle Türkiye genelinde 38 bin servis şoförüne erişim sağladı.


Etiketler: ‘İyi Dersler Şoför Amca Projesi Fotoğraf Yarışması’nın Birincisi Giresun’dan

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.