Bugün: 21.09.2020

‘Kitap Su ve Tablet Can’ Sahnede

‘Kitap Su ve Tablet Can’ Sahnede
Giresun Belediye Şehir Tiyatrosu çocuk oyununu sergilemeye başladı.07.01.2020 17:54
Belediye personeli yazar Ali Murat Yılmaz’ın yazdığı, yönetmenliğini Özden Aydın’ın yaptığı ‘Kitap Su ve Tablet Can’ adlı oyunda çocuklara, elektronik cihazların hayatımızdaki yeri ve kitap okumanın faydaları eğlenceli bir şekilde aktarılıyor.

Dramaturglar tarafından çocuklar için oldukça eğitici ve eğlenceli bulunan oyun Kitap Fuarı etkinlikleri kapsamında Gümrük Binası Konferans Salonu’nda dün 2 kez oynandı ve büyük beğeni topladı. Oyun aynı yerde 8 Ocak Çarşamba (14.30), 9 Ocak Perşembe (17.00) ve 10 Ocak Cuma (13.00) günü sahnelenecek.  Oyunda Ayşe Gül Çavuşoğlu, Atakan Atlar, Derya Kabayel, Duygu Aydın, Nevin Dizdar, Fikret Öğüd, Ali İlker Pir ve Eray Aktaş rol alıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, tiyatronun kültürel gelişmeyi sağlayan önemli güçlerden biri olduğunu söyleyerek; “Tiyatro toplumu ortak problemler karşısında bilinçlendirme, özgür düşünme bilincini aşılar. Bu bilinçle göreve gelir gelmez tiyatromuzu daha donanımlı bir hale getirmek için birtakım çalışmalara imza attık. Yine bu alanda kurduğumuz profesyonel ekibimiz ile birlikte birçok yeniliği vatandaşlarımızın beğenesine sunmayı hedefliyoruz. Kısacası görev süremiz boyunca insanlarımıza tiyatro ile dolu bir sezon sunmayı hedefliyoruz. Tiyatro ekibimizin yeni çocuk oyunu da sahnelenmeye başladı.  Anneler babalar çocuklarına bu eğitici oyunumuzu mutlaka izlettirsinler.” dedi.

Etiketler: ‘Kitap Su ve Tablet Can’ Sahnede

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.