Bugün: 18.12.2018

‘Tarım ve İnsan’ Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

‘Tarım ve İnsan’ Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen ‘Tarım ve İnsan’ konulu fotoğraf yarışması sonunda dereceye giren fotoğraflar 6 Mart Salı günü Giresun Can Akengin Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başlandı.09.03.2018 13:57
Açılışını Vali Harun Sarıfakıoğulları’nın yaptığı fotoğraf sergisine, kurum/ kuruluşların amirleri ve çok sayıda davetli katıldı. Tarımsal duyarlılığın arttırılması ve tarımın öneminin kavranması amacıyla düzenlenen serginin hayırlı olmasını dileyen Vali Sarıfakıoğulları, sergiyi gezerek eserleri inceledi.

Sergi konusunda Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Dr. Muhammet Angın şu bilgileri verdi:

“Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca geleneksel hale getirilen ‘Tarım ve İnsan’ konulu ulusal fotoğraf yarışması 2009 yılından beri her yıl 81 ilde sergilenmektedir. 2017 yılında düzenlenen 9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nın amacı, tarımın ve toprağın önemi konusunda duyarlılığın geliştirilmesi, tarımsal gelişmeler ile tarım, doğa, çevre ve insan ilişkilerini, estetik ve öznel bakış açılarıyla belgesel olarak arşivlerde yerini almasını sağlamaktır. 9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasının konusu; tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, her türlü tarım hareketliliğinin işlenmesi, üretici, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyet, tematik kategorinin konusu ise ‘Milli Tarım’ olarak belirlenmiştir.”

Her yaştan her meslekten katılımcının katıldığı yarışmada bu yıl 15 eser ödül alırken Giresun’dan yarışmaya katılan İrfan Çimen, Genel İkincilik Ödülünü, ‘Milli Tarım’ tema kategorisinde katılan Erhan Aydın’a ait fotoğraf ise sergilenmeye değer görülen 60 fotoğraf arasında yer aldı.

Etiketler: ‘Tarım ve İnsan’ Konulu Fotoğraf Sergisi Açıldı

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.