Bugün: 20.02.2019

8 Yaşında Keman Çalıyor!

8 Yaşında Keman Çalıyor!
Giresun’un Eynesil İlçesi nüfusuna kayıtlı olan ve ailesiyle birlikte Giresun Merkez’de yaşayan Eylül Nas Küçük henüz 8 yaşında ve başarılı bir şekilde keman çalarak dikkatleri üzerine topladı.01.05.2017 18:46
Helim ve Fatma Küçük çiftinin biricik kızı olan Eylül Nas, 6 yaşından bu yana keman çalıyor. Herkesin dikkatini çeken Eylül Nas, aynı zamanda başarılarıyla gelecek vaat ediyor.

Giresun Merkez Gazipaşa İlkokulu 3-B sınıfı öğrencisi olan minik Eylül Nas, akranlarının belki de adını bile bilmediği sıra dışı bir enstrüman olan kemanla müzik ziyafeti sunuyor. Bir çok etkinliklerde ve özellikle Giresun Halk Eğitim Merkezi’nin hazırladığı bir çok programda sahne alan Eylül Nas, keman çalmaya 6 yaşında başladı.

İlk olarak org kullandığını belirten Eylül Nas; “Keman çalmayı çok seviyorum. Halk Eğitim Merkezi’nde Murat Bıçakçı hocamdan ders alıyorum. Eynesil İlçesi’nin İshaklı Köyü’ndenim. Keman çalmayı iyice öğrendim ve herkes de çok beğeniyor. Koroda da çok kez sahne aldım” dedi.

Minik kemancının ailesi de kızları Eylül Nas’ın başarılarından dolayı oldukça mutlu olduklarını belirtirken, Giresun’un adını sanat alanında da tüm Türkiye’ye duyuracağını umut ettiklerini belirttiler.

Haber: Sedat KARAKAYA


Etiketler: 8 Yaşında Keman Çalıyor!

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.