Bugün: 25.03.2019

Festival El Sanatları Sergisi Açıldı

Festival El Sanatları Sergisi Açıldı
Aksu Festivali etkinlikleri kapsamında düzenlenen Zeytinlik Sanat Günleri El Sanatları Sergisi açıldı.20.05.2018 01:53
Festival programının 2.gününde Zeytinlik Semti Dik Sokak üzerinde bir birinden değerli, her biri sanata gönül vermiş, ikisi İran biri Azerbaycan asıllı olmak üzere 7 sanatçı tarafından hazırlanana el emeği göz nuru süs ve hediyelik eşyaların bulunduğu El Sanatları Sergisi açıldı. Sergide cam ve ebru sanatı, seramik sanatı, ahşap oyma ve kakma sanatı, çini boyama, karikatür, teşbih, fotoğraf ve resim sanatın dahil bir birinden güzel eserler sergilendi.

Serginin açılış törenine katılan Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Bugün gerçekten çok güzel bir gün. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyoruz. Atatürk’ü anmadan ziyade önce anlamayı öğrenmeliyiz. Bugün burada açılışını yapacağımız sergide Atatürk’ün hayallerinden biridir. Atatürk’ün sanat ve sanatçıya ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Turizmi nasıl geliştiririz, nasıl olabilir diye boş konferanslar yapılıyor. Değerli konuşmacılar çıkıyor, böyle olmalı, şöyle olmalı diyor. Konuşmanın bitmesinin ardından söylenen o sözler o salonun içinde kalıyor. Herhangi bir şey yapılmıyor. Ama bugün burada emek var, icraat var.

Zeytinlik Semtimiz ’de restorasyon çalışmaları devam ediyor. Burası yaşayan bir tarih. Bu bölgede el sanatları satış yerlerinin olması lazım. Gelen turistlerin buraya özgü ürünler alıp gidebilmesi bu bölgenin turizmini geliştirecek diye düşünüyorum. Burada güzel bir sergi açıyoruz. Emeği geçenlere ve sanatçı arkadaşlarımıza teşekkür ederim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından serginin açılışı yapıldı. Daha sonra sergi gezildi. Sergiye Belediye Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hasan Özdemir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Gürgenci, Belediye Meclis Üyeleri, sanatseverler ve vatandaşlar katıldı.

Etiketler: Festival El Sanatları Sergisi Açıldı

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.