Bugün: 15.07.2020

Giresunlu Liselilerin Yarışma Heyecanı Başlıyor

Giresunlu Liselilerin Yarışma Heyecanı Başlıyor
Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması” İstanbul’un ardından 29-30 Mart tarihlerinde MEB Şura Salonu’nda gerçekleşecek Ankara elemeleriyle devam ediyor.26.03.2019 16:28
35 ilden 208 okulun sahne alacağı ve 2 gün sürecek elemelerde Giresun'u, Bulancak Anadolu Lisesi temsil edecek. Giresunlu liseliler büyük finale kalmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen liseli müzisyenlerle kıyasıya rekabet edecek.

Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen “fizy Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmanın 29-30 Mart tarihindeki Ankara elemelerinde, 35 ilden toplam 208 okul sahne alacak. MEB Şura Salonu’nda gerçekleşecek ve 2 gün sürecek elemelerde Giresun'u bir okul temsil edecek.

Giresun adına bu sene başkentte yarışacak olan Bulancak Anadolu Lisesi öğrencileri Aslı Gökyokuş'tan Ölüm Kapımı Çalmasa da şarkısıyla sahnede olacak.

Giresun'un yanı sıra başkentte bu sene; Adana, Ankara, Adıyaman, Ağrı, Aksaray, Amasya, Batman, Bolu, Çorum, Diyarbakır, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Iğdır, İzmir, Karabük, Kayseri, Kırıkkale, Malatya, Mersin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Tunceli, Yozgat ve Zonguldak’tan gelen binden fazla liseli yarışacak.

GİRESUNLU LİSELİLERİ BÜYÜK FİNALDE MUHTEŞEM ÖDÜLLER BEKLİYOR

fizy sponsorluğunda gerçekleştirilen, “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması için 81 ildeki 8.000 liseliyi birbirinden değerli ödüller de bekliyor. Organizasyonun 22. yılında yarışmanın ödülleri arasında, cazip para ödüllerinin yanı sıra, eğitim sponsoru Okan Üniversitesi’nin üç öğrenciye vereceği Üstün Başarı Ödülleri kapsamında burs ödülleri de yer alıyor.

NAKİT PARA ÖDÜLLERİ:

YARIŞMANIN “İCRA” DALINDA İLK ÜÇE GİREN GRUPLAR İÇİN:

1.lik ödülü: 10.000 TL

2.lik ödülü: 7.500 TL

3.lük ödülü: 5.000 TL

ORKESTRA / SAHNE PERFORMANSI DALLARINDA İLK ÜÇE GİREN GRUPLAR İÇİN:

1.lik ödülü: 6.000 TL

2.lik ödülü: 4.000 TL

3.lük ödülü: 2.000 TL

KIZ SOLİST / ERKEK SOLİST / ENSTRÜMAN DALLARINDA İLK ÜÇE GİREN YARIŞMACILAR İÇİN:

1.lik ödülü: 3.000 TL

2.lik ödülü: 2.000 TL

3.lük ödülü: 1.000 TL

OKAN ÜNİVERSİTESİ ÜSTÜN BAŞARI ÖDÜLLERİ:

Birincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı %100 Eğitim Bursu

İkincilik Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 70 Eğitim Bursu

Üçüncülük Ödülü: Okan Üniversitesi Konservatuvarı % 50 Eğitim Bursu

Bu kategorilerin dışında Basın Özel Ödülü ve Jüri Özel Ödülü ’ kategorilerinde bir lise ve bir öğrenciye plaket verilecek.

Etiketler: Giresunlu Liselilerin Yarışma Heyecanı Başlıyor

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.