Bugün: 21.09.2020

Küçük Tiyatroseverler ‘Kitap Su İle Tablet Can’ı Çok Sevdi

Küçük Tiyatroseverler ‘Kitap Su İle Tablet Can’ı Çok Sevdi
Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından, çocukların dijital aletlerin aşırı kullanımını daha aza indirgemeleri...20.01.2020 19:23
...ve kitaplara olan ilgilerini artırmaları için sahnelenen eğitici tiyatro oyunu ‘Kitap Su ile Tablet Can’ küçük tiyatroseverler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Her hafta Cumartesi günü saat 14.00'da Belediye Vahit Sütlaş Sahnesi’nde oynanan oyun ile çocuklara, elektronik cihazların hayatımızdaki yeri ve kitap okumanın faydaları eğlenceli bir şekilde aktarılıyor.

Giresun Belediyesi olarak çocuklara yönelik çalışma ve hizmetlere büyük önem verdiklerini ifade eden Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu; “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için hem eğlenceli, hem eğitici bir oyun hazırladık. Elektronik cihaz kullanımı, günümüzde ailelerin ortak problemi haline gelmiş durumda. Bizde bu konuda hem aileleri bilinçlendirmeyi, hem de çocuklarımızın elektronik cihaz kullanımlarını aza indirgemelerini ve kitaplara olan ilgilerini artırmayı amaçladık. Oyunumuz dramaturglar tarafından da beğenildi ve oldukça eğitici olduğu söylendi. Bunu ailelerin ve çocuklarımızın ilgisinden de anlamamız mümkün.” dedi.

İlçe ve köylerden de oyun için yoğun talep olduğunu ifade eden Şenlikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Tamamen kendi ekibimiz tarafından yazılan, yönetilen ve sahnelenen oyunumuza ilgi beklediğimizden fazla oldu. Bu nedenle bazı ilçe ve köy okullarımıza giderek oyunumuzu orada sahnelemeyi düşünüyoruz. Yine merkeze bağlı bazı okullarımızda da oyunumuzu sahneleyeceğiz.

Oyun ekibi ise şu şekilde:

Yazar: Ali Murat Yılmaz
Yönetmen Özden Aydın
Kitap Su: Ayşe Gül Çavuşoğlu
Tablet Can: Atakan Atlar
Çocuk: Duygu Aydın
Anne: Nevin Dizdar
Baba: Fikret Öğüd
Maymun: Derya Kabayel
Kurbağa: Ali İlker Pir
Sırtlan: Eray Aktaş
Ses Efekt: Ergin Kaçmaz
Işık Tasarım: Ziya Kostakoğlu
Dekor Tasarım: Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu.

Etiketler: Küçük Tiyatroseverler ‘Kitap Su İle Tablet Can’ı Çok Sevdi

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.