Bugün: 25.11.2020

Müzikli Komedi ‘Ebe Gümeci’ Sahne Alıyor

Müzikli Komedi ‘Ebe Gümeci’ Sahne Alıyor
Yeni oyunun galası 23 Ekim’de.12.10.2020 16:58
Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu (GBŞT) 2020-2021 sezonuna yeni oyunu ile merhaba diyor.

GBŞT oyuncuları, Mustafa Küçükkalıpçı’nın yazdığı ‘Ebe Gümeci’ adlı muhteşem bir oyunla 23 Ekim’de seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor.

Genel Sanat Yönetmenliğini Özden Aydın, Yönetmenliğini ise Ahmet Öndaş’ın yaptığı ve 2 aylık çalışmayla hazırlanan oyunda; Sadık Takır, Atakan Atlar, Fikret Öğüd, Ali İlker Pir, Duygu Aydın, Ayşegül Yenal, Erdal Güleryüz, Ahmet Öndaş, Ayşegül Çavuşoğlu, Eray Aktaş, Harun Murat Aydın, Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu, Nevin Dizdar, İpek Türk, Özden Aydın oyuncu olarak yer alıyor.

Teknik ekipte ise, Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu (dekor), Ergin Kaçmaz (ses), Ziya Kostakoğlu (ışık) görev yapıyor.

23 Ekim Cuma akşamı galası yapılacak olan ve 2 aylık bir çalışma sonucu hazırlanan müzikli komedi ‘Ebe Gümeci’ adlı oyun, her hafta Çarşamba ve Cuma günleri saat 20.00’da sahne alacak olup, her Pazartesi saat 12.00’da ise çocuk oyunu Kitap Su ile Tablet Can sahnelenecek. Her iki oyunda pandemi kurallarına uygun bir şekilde olarak seyirciyle buluşacak.

‘Ebe Gümeci’ adlı oyunda; sokak çocuğu Müşkül’ün kaza sonucu bir cinayetle suçlanmasıyla başlar. Öldürdüğü adamın çökertilmek istenen bir çetenin başı olduğunun anlaşılması çok uzun sürmez ve Müşkül'ün hayatı başlı başına değişir. Medyanın şiddet algısı yaratmadaki rolüne de değinilen oyunda, öldürülen Müşkül toplum nezdinde yücelir.

Etiketler: Müzikli Komedi ‘Ebe Gümeci’ Sahne Alıyor

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.