Bugün: 23.05.2019

Ödüllü Fotoğraflar Görücüye Çıktı

Ödüllü Fotoğraflar Görücüye Çıktı
Giresun Belediyesi tarafından bu yıl 1.si düzenlenen ‘Giresun’da Kültür ve Yaşam’ konulu Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda derece alan fotoğraflar Atatürk Meydanı’nda görücüye çıktı.19.05.2018 15:10
Serginin açılış konuşmasını yapan Başkan Kerim Aksu, “Belki sürekli önünden geçtiğimiz ancak dikkatimizi çekmeyen güzellikleri sanatçıların objektiflerinden görmek bizleri mutlu etti. Güzel şehrimizin arşivini oluşturuyoruz” dedi.

Giresun Belediyesi öncülüğünde, Giresun Gezgin Fotoğrafçılar Derneği (GEZFOD) ile Giresun Fotoğraf Sanatı Derneği (GİFOD) işbirliğinde organize edilen ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) tarafından onaylı yarışmaya 296 katılımcı tarafından 995 fotoğraf gönderilerek değerlendirmeye alındı. Yapılan değerlendirme sonunda 8 eser derece alırken, 42 eserde sergileme ödülüne laik görüldü.

41.Uluslararası Giresun Aksu Festivali etkinlikleri kapsamında yapılan fotoğraf sergisinin açılışını Belediye Başkanı Kerim Aksu, “Hepinizi saygıyla selamlıyorum. Bugün ilk kez yaptığımız fotoğraf yarışması kapsamında çekilen ve jüri değerlendirmesi sonucu dereceye giren fotoğrafları göreceğiz. Burada açılan bu sergi Giresun’umuzun görünmeyen birçok değerini, görmemize vesile olacak. GEZFOD ile GİFOD derneklerimiz ve ülkemizin birçok farklı ilinden yarışmamıza katkı veren fotoğraf sanatçısı arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim. Birbirinden güzel fotoğrafları çeken arkadaşlarımızın verdiği emeğe saygı duymalıyız. Bu güzel fotoğraflar arşivlenerek geleceğe bırakacağımız en büyük değer olacaktır. Yarışmanın düzenlenmesinde ve bu serginin açılmasında katkı veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bir yıl boyunca devam eden yarışmamıza katılan birçok eser, jüri üyelerimiz tarafından büyük titizlikle seçildi. Bunda darılma, kırılma yok. Derece alan 8 eser ve sergileme ödülü alan 42 eser sahibi arkadaşlarımıza teşekkür ederim.”

Yapılan konuşmaların ardından serginin açılışı yapılarak sergi gezildi. Vatandaşlar sergiye yoğun ilgi gösterdi.

Etiketler: Ödüllü Fotoğraflar Görücüye Çıktı

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.