Bugün: 17.06.2019

Öğretmen, Öğrencileriyle Okulun Duvarına Resim Çizdi

Öğretmen, Öğrencileriyle Okulun Duvarına Resim Çizdi
Giresun Merkez Kapu Mahallesi, Fevzi Paşa Caddesi üzerinde bulunan Cumhuriyet Ortaokulu’nun bahçesini çevreleyen duvarın dış duvarını görenler bir daha, bir daha bakıyor.07.06.2018 21:22
Cumhuriyet Ortaokulu Resim Öğretmeni Pelin Köymen ve öğrencilerinin yağlı boya resimleriyle süslenen okul duvarına bakanlar gözlerini alamıyor. Bu okulda görsel sanatlar öğretmeni olarak görevini büyük bir özveriyle yapan Pelin Öğretmen, öğrencileriyle beraber yaz-boza dönmüş kirli duvara hayat vererek güzel görünüme kavuşturdu.

Pelin Öğretmen; “Hem okul çevresini renklendirelim dedik, hem de güzelleştirmek anlamında bu çalışmayı başlattık. Öğrencilerimizden bazıları ile böyle bir faaliyet için kolları sıvadık ve yağlı boya resimler çiziyoruz. Bu çalışmamızı gören insanların olumlu tepkileriyle birlikte daha güzel bir hal aldı. Okulun etrafını çevreleyen duvarlardan bir tarafı renkli kalemler, bir tarafı da bir başka resimlerden oluşacak. Fakat bu çizimlerimiz tabi ki birbirini tamamlayan resimlerden oluşacak. Az önce dediğim gibi bu çizimler yol üzerindeki bir okulun çevresinde olunca sanırım çok daha etkili oldu.

Çünkü çalışmalarımız boyunca bizleri gören vatandaşlara sanatımızı gösterip amacımızı anlatma fırsatımız oldu. Birbirinden yetenekli öğrencilerimizle ortaya güzel görseller çıkarmış olduk. Daha öncesi bu duvar yaz-boz tahtası gibi bilinçsizce karalanmış ve adeta çirkin görüntü oluşturmuştu. Umarım bu güzel çizdiğimiz resimlerin üzerine başka yazı veya figürler çizilmez diye düşünüyoruz. Halkımız içindeki mutluluğu, sevgiyi, kini, nefreti güzel şeylerle ifade etsinler. Tek temennimiz son olarak çizdiğimiz şekilde temiz bir görüntüyle kalması diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.


Haber: Sedat Karakaya

Etiketler: Öğretmen - Öğrencileriyle Okulun Duvarına Resim Çizdi

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.