Bugün: 17.01.2021

Önce Engelleri Aştı, Sonra Resim Sergisi Açtı

Önce Engelleri Aştı, Sonra Resim Sergisi Açtı
Ortopedik engelli hemşerimiz Tuğçe Sine engel tanımadı, 11 yaşında başladığı resim sanatını tuvale taşıdıktan sonra ün kazandı.27.12.2020 19:50
11 yaşında yaptığı resimlerden sonra tuval üzerinde çalışmalarını sürdüren Tuğçe Sine yaptığı resimler ile sanat severlerin hayranlığını kazanmaya devam ediyor.

Ortopedik engelli olan Tuğçe, aynı zamanda el sanatlarında da oldukça başarılı. Sanatsal yarışmalarda da dereceleri olan Tuğçe, yazar Mehtap İnan’ın ‘Şahmeranın Çocukları ve Evvel Zamana Sen’ adlı masal kitaplarının da çizimini yapmış ve bu çizimlerde gösterdiği başarı ile ilgi odağı olmuştu. Tuğçe Sine, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Hikmet Çetinkaya Sergi Salonu’nda 85 eserini sanat severlerin beğenisine sundu.


Serginin açılışına Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, ressam Hikmet Çetinkaya, sanatçılar ve sanat severler katılırken serginin açılışını Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar tarafından yapıldı.


Birçok gazete ve dergide haber konusu olan Tuğçe; “Benim en yakın dostum, kalemim ve kâğıdım oldu. 11 yaşından beri resim yapıyorum. Hiçbir zaman hayallerimden vazgeçmedim. Resim yapmak benim için bambaşka bir duygu. Yazı yazarken elim acıyor ama resim yaparken acı çekmiyorum. Bugün ben kendimi bu kadar geliştirebildiysem, bu annemin sayesindedir. Annem hep yanımdaydı. Ailem hep destekçim oldu” diye ifade ederken yeni yapıtları ile hayran kitlesini arttırmaya devam ediyor.

Aslen Giresun’un Alucra İlçesi’nin Babapınar Mahallesi’nden olan Tuğçe Sine; ressam Sebat Almaoğlu ve Perihan Açıl ile birlikte bilenen üçüncü bayan ressamdır.

Haber: Yavuz Kayacık

Etiketler: Önce Engelleri Aştı - Sonra Resim Sergisi Açtı

Diğer Sanat haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.