Bugün: 25.11.2020

“Bu Deprem Son Olsun. Bu Deprem Ders Olsun”

“Bu Deprem Son Olsun. Bu Deprem Ders Olsun”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili ve TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyesi Necati Tığlı: “Umarım İzmir’deki deprem ders olur.”03.11.2020 17:28
30 Ekim 2020 Cuma günü Seferihisar açıklarında meydana gelen ve İzmir’in Seferihisar İlçesi’nde tsunamiye; Bayraklı ile Bornova İlçeleri’nde büyük yıkıma, yüzden fazla insanın ölümüne ve binden fazla insanımızın yaralanmasına neden olan deprem bir kez daha yapılaşmanın ve denetim mekanizmasının eksikliğini ortaya koydu.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı; “Giresun’da yaşanan sel afetinden sonra çaresiz kalan vatandaşların nasıl zor durumda kaldığını bildiğim için ve arama kurtarma çalışmalarını yerinde görüp acılı insanlarımızın yanında olmak için İzmir’e gittim” dedi.

“İKTİDAR HÂLÂ SİYASİ PROPAGANDA DERDİNDE”

Yıkılan binaların altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlar için gece gündüz, yorulmadan canla başla çalışan tüm kurumların arama kurtarma ekiplerine sonsuz bir minnettarlık duyduğunu ifade eden Tığlı; “Arama kurtarma ekiplerini yavaşlatan tek şeyin, bu gibi afetler yaşandığı zaman ortaya çıkan Bakanlar’ın sağa sola direktif yağdırmaları, enkazı dinleme sırasında sessizliği bozan telefon görüşmeleri iktidarın afet bölgelerinde nasıl bir resim bıraktığını gösteriyor. Benim tespitim, iktidar siyasi bir algı yaratma kaygısındayken hiçbir ayrım gözetmeksizin işbirliği içinde olan vatandaşlarımızın tümü bir canı daha yaşatma telaşındaydı” dedi.

CHP’li Tığlı; “Seferihisar’ın Sığacık Mahallesi’nde vatandaşların, esnafın ve tekneleri alabora olan balıkçıların zor durum. Bayraklı ve Bornova’da yıkılan binaların altından sağ çıkartılan Elif ve Ayda ile umutlar yükselse de yok olan hayatlar, dağılan haneler, yitip giden yarınlar ve çaresizlik yine akıllara iktidarın yıllardır kentleşme, kent yapısı ve deprem hazırlarında nasıl bir yol izlediğini getirdi” dedi.

Etiketler: “Bu Deprem Son Olsun. Bu Deprem Ders Olsun”

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.