Bugün: 20.06.2018

“Ülkenin Yarısı Bu Siyasi İklimden Memnun Değil”

“Ülkenin Yarısı Bu Siyasi İklimden Memnun Değil”
CHP Giresun İl Başkanı Necati Tığlı; "16 Nisan'da yapılan referandumda tercihini hayırdan yana kullananlarla iş ve güç birliği yapmaya devam edeceğiz" dedi.16.05.2017 13:03
Başkan Tığlı yaptığı açıklamada, yakaladıkları sinerjiyi devam ettirmeye kararlı olduklarının altını çizerek; "Bu ülkenin yarısı bu siyasi iklimde yasamak istemediğini gösterdi. Bu gerçekten yola çıkarak mücadelemizi artan hızla sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.

Referandum sürecinde birlikte hareket ettikleri Hayır Cephesi ile iletişim içinde olduklarını belirten CHP İl Başkanı Necati Tığlı; "Başta bu süreçte gece gündüz çalışan parti örgütlerimiz olmak üzere, birlikte hareket ettiğimiz STK, Siyasi Parti, Oda, Sendika ve diğer oluşumları ziyaret ediyoruz. Demokrasi için, ülkemizin geleceği için nasıl bir yol izleyeceğimiz konusunda bilgi paylaşımı yapıyoruz" dedi.

Başkan Tığlı açıklamasını şöyle sürdürdü: "Referandum sürecinde ülkemizin geleceği için büyük bir mücadele verdik. Demokrasiyi, parlamenter sistemi savunduk. Bizimle birlikte ayni düşünen herkesle yan yana durduk. Önemli bir sinerji yakaladık. Sonuçlar gösterdi ki bu ülkenin yarısı bu siyasi iklimden memnun değil. Biz doğrular etrafında birleştik. İş ve güç birliği yaptık. Simdi üzerimizde büyük bir sorumluluk var. Bu sinerjiyi korumamız ve çoğaltmamız lazım. Söz konusu vatan ise gerisi teferruat. O nedenle hayır cephesini güçlendirmeliyiz. Demokrasinin yaşaması için, ülkemizin geleceği için bu şart. Bu partiler üstü bir durum ve memleket meselesi. Referandum sürecinde nasıl çalışmışsak simdi de ayni çalışmayı yapıyoruz. Parti örgütlerimizden başlayan ziyaretlerimizi bizlerle hareket eden her kesime yapacağız. Cumhuriyetimize sahip çıkacağız.

“YSK REFERANDUMA ŞAİBE KARIŞTIRDI”

Bilindiği üzere YSK sayım işlemleri sırasında secim yasasına aykırı olarak 2 milyonun üzerinde olan mühürsüz pusula ve zarfı geçerli saydı. Ve sonuç olarak 1 milyon 300 bin gibi çok az bir oy farkıyla evet oyu fazla çıktı. Yüzde 51 evete karşın, yüzde 49 hayır olarak açıklandı. CHP olarak biz bu hukuksuzluğa karşı da sonuna kadar siyasi mücadelemizi sürdüreceğiz.”


Etiketler: “Ülkenin Yarısı Bu Siyasi İklimden Memnun Değil”

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.