Bugün: 21.10.2018

AKP Giresun’da İl Başkanlığı Yarışı...

AKP Giresun’da İl Başkanlığı Yarışı...
Giresun İl ve İlçe Kongreleri için geriye sayımın başlaması ile taban, yeni idarecilerinin kim olacağını merak ediyor.25.07.2017 17:07
AKP Giresun’da Kongre süreci devam ederken, mevcut İl Başkanı Ali Tütüncü’nün yeniden aday olmaması halinde kimin İl Başkanı olacağı belirsizliğini koruyor.

Sağlık sorunları ile uğraşan Tütüncü’nün tedavisi bitmeden yeni bir isim aranmasının yanlış olduğu fikri ağırlık kazanırken, AKP Genel Merkezi’nin değişimi şart koşması halinde ise Mete Bahadır Yılmaz’ın en şanslı isim olduğu dile getiriliyor.

GELDİ VE ŞENLİKOĞLU DA VAR

Bazı partililer ise; “AKP’de Dereli grubu daha egemen. Şayet Mete Bahadır Yılmaz olmazsa, Mehmet Geldi en şanslı aday olarak gösteriliyor. Aytekin Şenlikoğlu’nun yapıcı ve kucaklayıcı bir anlayışta olması da tüm gruplar için kendisini ideal bir isim haline getiriyor. AK Parti’de daha önce İl Başkanlığı yapan ama partide daha üst bir göreve gelemeyen Şenlikoğlu’nun, bu defa İl Başkanı olması halinde milletvekili listesine girebileceği yorumları da yapılıyor. Ancak Canikli, 2023’e kadar bu ilde tek yetkili olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Canikli’ye muhalif olan herkesi tasfiye etti. Burada patron bellidir.  Canikli’nin istemediği kimse burada aktif siyasette etkili olamaz” diye konuştular.

AKAR VE ŞAHİN

Merkez İlçe Başkanı Bahadır Akar’ın koltuğunu koruması beklenirken, Süleyman Şahin ve Hakan Korkmaz’ın da liste çıkarabileceği öne sürülüyor. Canikli’nin bu konudaki tavrının netleşmesi gerektiğini anlatan bazı partililer; “Herkes göreve talip olacaktır ama nihai sözü Canikli’nin söyleyeceğini tahmin ediyoruz. Akar ve Şahin çok değerli kişiler. Zaten referandumda Giresun % 62 civarında oy verdi. Ülke ortalamasının 10 puan üstünde bir sonuç var. Bu da Canikli ile teşkilatların başarılı olduğunu gösteriyor” diye konuştular.


Etiketler: AKP Giresun’da İl Başkanlığı Yarışı...

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.