Bugün: 27.05.2019

Başkan Aksu: “SEKA Gitti, Apartman Geldi”

Başkan Aksu: “SEKA Gitti, Apartman Geldi”
Ziyaretlerine Aksu Mahallesi’nde devam eden Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, her gittiği yerde ilk sorunun işsizlik olarak karşısına çıktığını belirterek, merkezi hükümetin fabrikaları özelleştirme adı altında kapattığını ileri sürdü.09.03.2019 21:23
Aksu Mahallesi’nin geçmişte SEKA faaliyetteyken bir ilçe gibi olduğunu, şimdi fabrikanın yerinde apartman daireleri yapıldığını vurgulayan Aksu; “Türkiye SEKA fabrikaları ile kâğıt ihraç ederken, şimdi kâğıt dışardan geliyor. Binlerce aile SEKA Fabrikalarında çalışıp üretiyordu. Burada kamyonlar sıralanır, esnaflar kazanırdı. Bir hareket vardı. Özelleştirmenin nasıl yapıldığına girmeyeceğim. Bu değerli fabrikalar, araziler kimlere gitti hepimiz biliyoruz. Tarımda dünyada örnek ülke gösterilirken, şimdi samanı ithal ediyoruz, domates, soğan, patlıcan için sizleri kuyruğa sokuyorlar. Bu görüntüler 2019 Türkiye Cumhuriyeti’ne yakışmıyor. Giresun’un yaşam kaynağı fındıktır. Ne yapıyorlar, dönüm parası veriyorlar. Bu dönüm parasını üretmeden tapu kaydına göre veriyorlar. Giresun’da 8-10 dönüm arazi ortalaması var. Parayı köy ağaları, binlerce dönüm arazisi olanlar alıyor. Sizin küçük arazinizin getirisi ne olacak. Fabrikaları satıp yerine apartman yapıyorlar. Apartmanı yiyemezsiniz, bu insanların gıdaya ihtiyacı var, işe ihtiyacı var” şeklinde konuştu.

Giresun Belediyesinin en büyük işveren konumuna geldiğinin sorulması üzerine konuşan Aksu şöyle devam etti: “Gençlere iş sağladık, kötü mü yaptık? Giresun Belediyesinde daha önce ihaleyle, taşeron firmalara verdiği işleri kendi yapmaya başladı. Böylece işçi kadromuzu genişlettik. Bu gençleri işsiz bırakanlar, bu gençlere iş sağlayamayanlar, SEKA’yı, fabrikaları satanlar, bu millete umut olamazlar. Biz sizlerle beraber üretmek için, gençlerin geleceğini sağlamak için bu yola çıktık.”

Etiketler: Başkan Aksu: “SEKA Gitti - Apartman Geldi”

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.