Bugün: 27.09.2020

Başkan Bektaş’tan, 23 Nisan Mesajı

Başkan Bektaş’tan, 23 Nisan Mesajı
CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş, Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100'üncü yıl dönümü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 23.04.2020 00:50
Başkan Murat Bektaş mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bundan tam 100 yıl önce meclisin en yaşlı üyesi Sinop Vekili Şerif Bey’in “Milletimizin tam bağımsızlık içinde alın yazısının sorumluluğunu doğrudan doğruya yüklenip, kendi kendisini yönetmeye başladığını bütün dünyaya ilan ederek, Büyük Millet Meclisi’ni açıyorum.” sözleri ile Türkiye Büyük Millet Meclisi kuruldu.
 
Milli egemenliğin temellerinin atıldığı, işgal altındaki memleketin esaret zincirinin ilk ve en önemli halkasını yine memleketin bağrından doğan kuvvetle kıran Gazi Meclisin kuruluşunun 100. yılını kutluyor, başta tek ve ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarını, şehit ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyoruz.
 
23 Nisan 1924’te Milli Bayram ilan edilen ve 23 Nisan 1929’da ise Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilerek Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak kutlanan böylesi özel bir günü, tüm dünyayı ve ülkemizi saran covid-19 pandemisi nedeniyle hayal ettiğimiz coşku ile kutlayamasak da biliyoruz ki Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacak ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin nice kuruluş yıl dönümleri sonsuza dek coşkuyla kutlanacaktır.
 
Sağlık önlemleri nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklarımızın özgürce oyunlarını oynayabildiği, eğitimlerine devam edebildiği, büyüklerimizin gönül rahatlığı ile sokağa çıkabildikleri, hayatlarını riske atarak çalışan hekimlerimizin, hemşirelerimizin, sağlık çalışanlarımızın, eczane çalışanlarımızın, güvenlik güçlerimizin, askerlerimizin, marketten bakkalına, fırından, esnafına, benzin istasyonuna, postanesinden kargosuna, işçisinden memuruna saymayı unuttuğumuz gizli kahramanlarımızın çocuklarına diledikleri gibi sarılabildikleri, büyüklerimizi ziyaret edip ellerinden öpeceğimiz güzel, sağlıklı günlerin en kısa sürede gelmesini temenni ediyor, sevgi ve hoşgörü ayı olan mübarek Ramazan ayının da hemşehrilerimize sağlık ve bereket getirmesini diliyoruz.”
 
                                                                                           


 

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.