Bugün: 12.08.2020

Başkan Şenlikoğlu’ndan; Yerel Seçim Açıklaması

Başkan Şenlikoğlu’ndan; Yerel Seçim Açıklaması
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri’nin ardından bir basın açıklaması yayınladı.03.04.2019 19:51
Başkan Şenlikoğlu, yayınladığı basın açıklamasında şu duygu ve düşünceleri paylaştı:

“Malumunuz 31 Mart Yerel Seçimleri’ni ilimizde başarılı bir şekilde tamamladık. Öncelikle bizlere kucak açmış desteklerini eksik etmeyen, oyunu bizim için kullanan veya kullanmayan siz değerli vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Seçim yarışına girdiğimiz ilk günden itibaren amacımız Gönül Belediyeciliği anlayışıyla Giresun’a hizmet etmek ve hiç bir ayırım yapmadan tüm vatandaşlarımızın gönlüne girmek olmuştur. Tavrımızı ve duruşumuzu hep bu doğrultuda yürütmeye çalıştık.

Seçim esnasında özellikle son 1 -2 ay içinde şahsımla ilgili her turlu karalama vb. olaylara karşı hiç bir zaman seviyemizi düşürmedik ve düşürmüyoruz da. Ancak görüyorum ki şahsımla ilgili yapılan; Osman Ağa, yırtılan posterler, şehit cenazesi resimleri vb. ile ilgili şahsimi yıpratıcı çalışmalar seçim sırasında olduğu gibi seçimden sonra da aslı olmayan haberlerle devam etmektedir.

Biz bu ilin ve bu ülkenin tüm değerlerini önemseyen ve buna göre hareket eden birisiyiz. Mustafa Kemal Atatürk, Osman Ağa, Şehitlerimiz birilerinin seçim malzemesi olamayacak kadar bu ilin ve bu Ülkenin çok önemli değerlerindendir. Hiç kimsenin bu değerler üzerinden toplumu ayırıcı çalışmalarına müsaade etmeyeceğiz.

Şunu öncelikle belirtmek isterim ki; dün partim adına Belediye Başkan adayı iken, bugün tüm Giresunluların adına hareket edecek biri olduğumun farkındayım. Yıkmaya değil, yapmaya geldik. Amacımız şehrimizi projelerimizle planlamış olduğumuz bir şehir haline dönüştürmek olacaktır.

Hafta içerisinde Çan Kulesi yıkımı ve şehre giriş totemlerinin değiştirilmesi, Kerim Bey’in resimlerinin kaldırılması ile ilgili haberler için ne bir talimat verdik, ne de bu konularla ilgimiz oldu. Zaten Belediyemiz devir teslim işlemi yapılıncaya kadar eski yönetim tarafından idare edilmektedir. Kaldı ki; Başkanlık mazbatamızı henüz almadık. Tamamen şahsımı yıpratmaya dönük bu girişimlere ve hakkım da yapılan yalan ve iftiralar karşısında, bunların sorumluları kimler ise gerekli yasal işlem yapmaya da hazır olduğumuzu belirtmek isterim.

Yine daha önceden defaten söylememize ve açıklama yapmamıza rağmen, daha koltuğumuza oturmadan bazı kişi, taraftar ve gruplar tarafından, çalışanlarımızın işten çıkarılmasıyla ilgili kasıtlı olarak yapılan asılsız haberler çok iğrenç ve kabul edilemeyecek bir durumdur. Bir kez daha belirtiyorum; çalışmak isteyen, işini seven, görevini yerine getiren, hiç bir emekçimizle bir problemimiz olmayacaktır. Bu konuda resmi olarak bizim ağzımızdan çıkmayan hiç bir söz ve açıklamaya kimsenin itibar etmemesini önemle rica ediyorum. Gerek sosyal medya da, gerekse basında bize ait olmayan, ancak; bizimmiş gibi gösterilmeye çalışılan haberler hakkında, ilgili kişiler için hiç çekinmeden yasal işlemler yapılacağını da belirtmek isterim.

Değerli hemşehrilerim; bizler çalışmalarımızın tamamında ekip ruhuyla hareket ettik. Çevremizdeki vatandaşlarımızın düşüncesini dikkate aldığımız gibi, birlikte hareket ettiğimiz arkadaşlarımızın da fikirlerini dikkate aldık. Ancak karar verici dün olduğu gibi, bugünde hep BİZ olduk. Yarın da BİZ olacağız.

Son olarak şunu da belirtmek isterim ki; kimse bizim TÜRKLÜĞÜMÜZDEN duyduğumuz MUTLULUĞU ölçmeye kalkışmasın.”

Etiketler: Başkan Şenlikoğlu’ndan; Yerel Seçim Açıklaması

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (1)

Gerçekten diğerleri araç ancak Hedef sadece Giresun Partisi ise bunu gerek projelerde gerek açıklamalarda ve gerekse uygulamalarda tarafsız olarak görmek dileğiyle başarılar dileriz.25.04.2019 22:52

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.