Bugün: 18.12.2018

Bektaş: “Yenikapı’ya Gelin, Gücümüzü Dünya Görsün”

Bektaş: “Yenikapı’ya Gelin, Gücümüzü Dünya Görsün”
Saadet Partisi Giresun İl Başkanı Abdülkadir Bektaş, bir basın toplantısı yaparak işgalci siyonist israil devletinin Mescid-i Aksa işgaline karşı İslam Âlemi’ni bir olmaya davet etti.28.07.2017 15:11
Bektaş; “Zulme karşı birlik olmak için 30 Temmuz Pazar günü saat 17.00’de İstanbul Yenikapı’da ‘Büyük Kudüs Mitingi’ni gerçekleşecektir.” dedi.

israil’e karşı her saat başı kınama mesajı yayınlamanın bu yangını söndürmeye faydası olmadığını aksine her kınama sonrası israil’in zulmünü arttırdığını vurgulayan Bektaş; “Aksa’da yaşananlar bardağı taşıran son damla oldu. Artık kınamanın, söz söylemenin zamanı bitti. Tüm İslam ülkeleri bu siyonist zulme karşı bir araya gelmeli.” diye konuştu.

İslam âlemini her türlü saldırı ve hesaplara karşı korumak ile birlik ve beraberliğini sağlamak için kurulmuş olan İslam İşbirliği Teşkilatı’nın (İİT) Aksa’da yaşanan zulme yönelik cılız tepkiler vermesini eleştiren Bektaş, şunları kaydetti: “Neredeyse 50 yıldır kurulmuş olan İİT’nin hiçbir konuda gereken titizliği göstermesine şahit olamadık. Eğer bu durumda bile üzerine düşen görevi yerine getirmez ise ne zaman yapacak? Şimdi harekete geçmez ise ne zaman geçecek?”

İslam ülkelerinin yöneticilerinin şahsiyetli politika izlemeleri ve bir araya gelmelerini sağlamak için Büyük Kudüs Mitingi’ni düzenleyeceklerini ifade eden Bektaş; “Mitingi Saadet Partisi olarak düzenliyoruz. Ancak hiçbir parti bayrağı, sembolü olmayacak. Çünkü Kudüs hepimizin ortak davasıdır. Biz bunu bir vazife olarak görüyoruz. Bu miting ile bütün dünyaya ve İsrail’e, ‘Biz Kudüs’e bütün bir halk olarak sahip çıkıyoruz, çıkmaya devam edeceğiz. Tüm İslam âlemi olarak ayağa kalkalım’ demek için yapıyoruz. Bu yüzden görüşü ne olursa olsun zulme karşı duran. ‘Kudüs bizimdir’ diyen tüm kesimleri, vatandaşlarımızı Yenikapı’ya bekliyoruz. Yenikapı’ya gelin. Gelin ki gücümüzü dünya görsün.” çağrısında bulundu.


Etiketler: Bektaş: “Yenikapı’ya Gelin - Gücümüzü Dünya Görsün”

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.