Bugün: 14.12.2018

Bektaşoğlu’ndan, 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Bektaşoğlu’ndan, 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı
CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu 24 Temmuz Basın Bayramı sebebiyle bir kutlama mesajı yayınladı.24.07.2017 13:40
CHP’li Bektaşoğlu, yayınladığı kutlama mesajında şu düşünceleri paylaştı:

“Önemli günlerin yıldönümlerini kutluyoruz.

Dün Erzurum Kongresi’nin yıl dönümüydü.

'Milli sınırlar içinde vatan, bölünmez bir bütündür, parçalanamaz' başlangıç maddesiyle özetlenen bu kongre, tarihimizin bir dönüm noktasıdır.

Türk halkı, bu kongreden ve bu maddeden aldığı güçle gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, emperyalizme karşı tam bağımsız Türkiye ülküsüyle istiklal savaşını başlatmış; can ve kan vererek destansı bir zaferle sonuçlandırmıştır.

93 yıl önce bugün işte o zaferin baş tacı, Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu belgesi Lozan Anlaşması’nı imzaladık. Bu anlaşmayla ülkemizin varlığı kabul edildi.

Başta Atatürk ve İnönü olmak üzere ulusumuza onurlanacağı bir geçmiş bırakan atalarımıza, şehitlerimize rahmet diliyorum.

Ruhları şadolsun.

Yine bugün 24 Temmuz Basın Bayramı… Abdulhamit’in ilan etmek zorunda kaldığı Meşrutiyet’le birlikte elde edilen ilk basın özgürlükleri hayata geçti.

Bu anlamlı günde, basın hak ve özgürlükleri için mücadele eden, bedel ödeyen, görevini, etik değerlere bağlı kalarak layıkıyla yapan, kamu adına denetim sorumluğunu yerine getiren, kalemini satmayan, kiralamayan, hiçbir güç karşısında eğilmeyen gerçek gazetecilerin, basın emekçilerinin bu anlamlı gününü kutluyorum.

Sırf gazetecilik yaptığı için, görüşlerini açıkladığı için iktidar tarafından susturulan cezaevlerine atılan gazetecilere özgürlük diliyorum.

Demokrasinin güvencesi olan basın özgürlüğünü ortadan kaldıran faşizan uygulamaları kınıyorum.

Sivas ve Erzurum Kongresi’nin temel hükümlerinden, Kurtuluş Savaşı ülküsünü koruyacağımızı ve demokrasinin güvencesi basın özgürlüğünden asla vaz geçmeyeceğimizi bir kez daha ilan ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla…”


Etiketler: Bektaşoğlu’ndan - 24 Temmuz Basın Bayramı Mesajı

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.