Bugün: 22.10.2018

Bektaşoğlu: “Sesimizi Kesmeye Çalışıyorlar”

Bektaşoğlu: “Sesimizi Kesmeye Çalışıyorlar”
CHP’li Milletvekilleri iç tüzük için ‘TBMM’yi Terk Etmeme, Sabaha Kadar Oturma’ eylemi başlattı…27.07.2017 12:46
CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, TBMM’de görüşmeleri süren İç Tüzük Tasarısı’na ilişkin olarak yaptığı konuşmada; “Bu tasarının amacı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çalışma düzeni ve yasama faaliyetlerinin temel kurallarını belirlemek değildir. Burayı da tıpkı demokrasinin diğer güçleri gibi kontrol altına almak, tek adam yönetimine uygun şekilde dizayn etmektir, muhalefetin halkın sorunlarını dile getirmesine engel olmaktır” dedi.

“İÇ TÜZÜK, PİMİ ÇEKİLMİŞ BOMBA GİBİ”

İktidarın, uygulamalarını denetimden kaçırmak için iç tüzükte değişiklik önerdiğini ifade eden Bektaşoğlu; “15 Temmuz’da bu Meclis’in çatısına atılan bomba çok şükür kimseyi öldürmedi ama bu İç Tüzük parlamenter demokrasiyi öldürecek pimi çekilmiş bir bomba gibidir” diye konuştu. Bülent Bektaşoğlu şunları söyledi:

“Bu İç Tüzük'le dünya demokrasi tarihine geçeceğiz. Milletvekillerinin konuşmasına, denetim görevi yapmasına, halkının sorunlarının dile getirilmesine engel olan tek parlamento olacağız. Aslında, İç Tüzük kurallarına da hiç gerek yok. Zaten Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni halkın iradesinin yansıdığı demokratik, şeffaf bir kurum, yasama organı gibi görmeyen, hiçe sayan bir anlayış var. Mesela, önergelerimize cevap verilmemesi, verildiğinde ise ilgisiz bilgilerden oluşturulması bunun bir kanıtıdır.

Ben; ‘Fındık fiyatları ne olacak? Üretici mağdur. Müdahale edilsin.’ diyorum. Bana, Bakanlıktaki bir görevlinin yazdığı cevap yollanıyor, doğrudan gelir desteğinden bahsediliyor, ne ilgisi varsa…

Diktatörlüğe giden yolun taşları bu İç Tüzük'le döşenmeye çalışılıyor. Kendi kendimizi yok ediyoruz.”

BEKTAŞOĞLU: “OSMAN AĞA’DAN NÖBETİ DEVRALIYORUM”

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel’in çağrısıyla gerçekleşen, TBMM’de dün gece sabaha kadar süren nöbet eylemine de katılan Milletvekili Bektaşoğlu, diğer milletvekilleri gibi konuşma yaptı. Bektaşoğlu; “Ben biraz farklı bir İl’i temsil ediyorum. Kurtuluş Savaşı’na tek Gönüllü Alay gönderen Giresun’dur. O Alaylar’ın komutanlarından Osman Ağa, ilk Meclis’te nöbet tuttu. İlk Muhafız Alay Komutanı’ydı. Hem Meclisi, hem de Atatürk’ü korudu. Ben bu gece Osman Ağa’dan nöbet devralıyorum.

Susmayacağız... Sesimizi kesemeyecekler. Ülkemizin, bölgemizin, ilimizin sorunlarını konuşmaya devam edeceğiz. Diktatörlüğe giden yolun taşlarını döşeyen iç tüzüğü reddediyoruz. Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” dedi.


Etiketler: Bektaşoğlu: “Sesimizi Kesmeye Çalışıyorlar”

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.