Bugün: 27.04.2018

Bektaşoğlu, KEİPA Toplantısı İçin Moldova’da

Bektaşoğlu, KEİPA Toplantısı İçin Moldova’da
Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi’nin (KEİPA) 49. Hukuki ve Siyasi İşler Komisyonu Toplantısı, Moldova’nın başkenti Kişinev’ de gerçekleşiyor.17.05.2017 15:31
3 gün sürecek toplantıya Türkiye’yi temsilen, KEİPA Türkiye Delegasyonu Başkanı AKP Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’la birlikte, AKP Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da katılıyor.

“AMAÇ ÜLKELER ARASI İŞBİRLİĞİ”

Bektaşoğlu; “İlimizi, ülkemizi böylesine önemli ve diplomatik bir toplantıda temsil etmenin onurunu taşıyorum. KEİPA, üye ülkeler arasında ekonomik, ticari, sosyal, kültürel ve siyasi işbirliği için yasal bir dayanak oluşturmayı amaçlıyor Aralarında Rusya, Azerbaycan, Yunanistan, Gürcistan, Bulgaristan, Romanya; Arnavutluk gibi Karadeniz’e kıyı ve birbirine sınır 12 üye ülkenin üyeleriyle gerçekleşecek toplantıda, ülkemizin bölgemizle ilgili politikalarına katkı sunuyoruz. Ülkeler arası sorunları konuşuyoruz.” dedi.

Toplantı, Moldova Cumhuriyeti Parlamentosu’nda, KEİPA Hukuki ve Siyasi İşler Komisyonu Başkanı Rusya temsilcisi Mikhail Emelyanov’un açılış konuşmasıyla başladı. Gündemdeki konuların görüşülmesi ve sunumlarla ve ülkeler arası görüşmelerle sürecek. Toplantının yarınki oturumunda Komisyon Başkanı ve Başkan Yardımcısı’nın seçimi de yapılacak.

Türk heyetinde delegasyon sekreteri yasama uzmanı Ersin Aydın da yer alıyor.


Etiketler: Bektaşoğlu - KEİPA Toplantısı İçin Moldova’da

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.