Bugün: 18.12.2018

Bektaşoğlu; TBMM’nin Konuşma ve Önerge Rekortmeni

Bektaşoğlu; TBMM’nin Konuşma ve Önerge Rekortmeni
CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nu Meclis karnesi yine ‘Pek İyi.’ 117 Genel Kurul, 15 Komisyon Konuşması, 106 Soru Önergesi, 7 Kanun Teklifi, 6 Araştırma Önergesi…31.07.2017 16:02
CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, görev döneminde TBMM’de yaptığı çalışmalara ilişkin bilgi vermek amacıyla basın açıklaması yaptı.

İLK SIRADA FINDIK VE ÜRETİCİ VAR

Bektaşoğlu, TBMM’nin resmi kayıtlarına dayanarak verdiği bilgiye göre, bu süre içinde; Genel Kurul’daki 117 konuşmasının dışında, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyesi olarak bu komisyonda ve Plan ve Bütçe Komisyonları’nda da 15 konuşma daha yaptı.

106 soru önergesi veren Milletvekili Bektaşoğlu; 7 Kanun Teklifi, 6 Araştırma Önergesi var. Ayrıca 463 Meclis Araştırma Önergesi, 47 Kanun Teklifi, 4 Meclis Genel Görüşme Önergesi, 1 Gensoru Önergesinde de imzası bulunuyor.

Bektaşoğlu; “Bu olağanüstü süreçte CHP Milletvekili olarak, ülkemi, ilimi ve halkımızı en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum. Pek çok sorunumuzu dile getirdim. Çalışmalarımın odağında bu dönemde fındık ve üreticisi oldu” dedi.

Milletvekili Bektaşoğlu açıklamasında; “25 ve 26’ıncı dönemde 117 defa Genel Kurul’da söz alarak konuştum. Çoğu Giresun’la ilgili Başbakan ve Bakanların cevaplandırması istemiyle 106 soru önergesi verdim” dedi.

“PARLAMENTER DEMOKRASİ VE CUMHURİYETİ SAVUNDUK”

2 yılda olağanüstü bir dönemden geçtiklerini belirten CHP Milletvekili Bektaşoğlu, şunları söyledi: “Türk siyasi tarihinde hiçbir zaman yaşanmayanların yaşandığı olağanüstü bir süreçte görev yaptık. Bu sürede 2 genel seçim, Cumhurbaşkanlığı seçimi, bir referandum oldu, bunun için arkadaşlarımızla kampanyalar yürüttük. 15 Temmuz darbe girişimi, terör, OHAL, FETÖ soruşturmaları, pek çok iç ve dış gelişmeleri de bu dönemde yaşadık.

Bununla birlikte siyasi iktidarın cumhuriyet, demokrasi, hukuk ve parlamenter sistemi ortadan kaldırmaya yönelik girişimlerine karşı kapsamlı bir mücadele yürüttük.”

“İKTİDAR PARTİSİ MİLLETVEKİLLERİ DE DESTEK VERMELİ”

Çalışmalarına katkıda bulunan kişi ve kuruluşlara, parti teşkilatlarına, STK’lara, muhtarlara, basın, yayın kuruluşlarına teşekkür eden Milletvekili Bektaşoğlu; “Muhalefet partisi Milletvekili olarak yaptıklarım ortada. Diğer Milletvekili arkadaşlarımın da Giresun için bir mücadele içinde olmalarını diliyorum. Birlik ve beraberlik içinde Giresun’un daha çok hizmet almasını sağlamalıyız. Onlardan da destek bekliyorum” ifadesini kullandı.


Etiketler: Bektaşoğlu; TBMM’nin Konuşma ve Önerge Rekortmeni

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.