Bugün: 01.12.2020

CHP’den Hekimlere Destek Ziyareti

CHP’den Hekimlere Destek Ziyareti
CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş ile Yönetim Kurulu Üyeleri İlkay Tutcu, Özkan Oksal, Dr. Gökhan Şenyürek ve Av. İlyas Palak; Giresun Tabipler Odası’na ziyarette bulundu.21.11.2020 13:36
Ziyarette İlçe Başkanı Av. Murat Bektaş geçtiğimiz gün Covid-19 nedeniyle hayatını kaybeden Dr. Mücahit Çelik’in vefatı nedeniyle başsağlığı dileklerini iletirken son günlerde yeniden yükselişe geçen coronavirüs vakalarına dikkat çekti.  

Pandemi ile mücadele sürecinde en ön safta yer alan doktorlar ve tüm sağlık çalışanlarının özlük haklarının iyileştirilmesi ve bu amaçla 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda ek düzenleme yapılması için Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne teklif verdiklerini ve Covid-19’un tüm sağlık çalışanları için meslek hastalığı olarak kabul edilmesi gerektiğini hatırlatan Bektaş, her zaman sağlık çalışanlarının yanında olduklarını vurguladı.

Giresun Tabipler Odası Başkanı Dr. Selami Oktay da ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirirken meslektaşlarının pandemi sürecinde en riskli grupta yer aldığını, psikolojik olarak tükenme noktasına gelen meslektaşlarının her şeye rağmen büyük özveri gösterdiklerini, yetkililerin hekimler ve sağlık çalışanları ile ilgili iyileştirme yapmalarını, vatandaşların da salgına karşı duyarlı olmalarını beklediklerini ifade etti.

Etiketler: CHP’den Hekimlere Destek Ziyareti

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.