Bugün: 18.12.2018

CHP Merkez İlçe’den, Camili Köyü’ne Ziyaret

CHP Merkez İlçe’den, Camili Köyü’ne Ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, Camili Köyü’ne CHP Merkez İlçe Teşkilatı olarak ziyarette bulunduklarını açıkladı.28.07.2017 15:22
Başkan Türker, yayınladığı basın bülteninde şu düşünceleri paylaştı:

“CHP Merkez İlçe Başkanlığı olarak Camili Köyümüzde halkımızı, fındık bahçeleri ve tarlalarında çalışan üreticilerimizi ziyaret ettik, kendilerine kolaylıklar diledik.

Çok kısa bir süre sonra gerçekleştirilecek olan fındık hasadı üzerine sohbetler gerçekleştirdik. Emeğinin alın terinin karşılığını ekonomik olarak alamadıklarını ifade eden köy halkı, fındık yine kaderine, sermaye ve baronlara, biz üreticiler de kaderimize ter edildik diyorlar. Seçim dönemlerinde adeta şehrin dört bir yanında cirit atan siyasilerin bu dönemler dışında sırra kadem bastıklarını, fındık politikasının sadece basın yoluyla süslü kelimeler eşliğinde yapılamayacağını açıkça ifade ediyorlar.

Düğününden, askerine, öğrencisinden, ev kadınına, yaşlısından, gencine kadar fındığın her bir çotanağının kendileri için hayati olduğunu, ekonomilerinin artık bırakın durmayı, batmaya başladığını ve battığını belirtiyorlar.

Tüm ihtiyaç duyulan maddelerin, ilacından gübresine, makinesinden yakıtına, yevmiyesinden bahçede kurulan sofralarına kadar büyük bir maliyet artışı içerisinde olduğunu ifade eden halkımız; ‘Nasıl oluyorsa bir bizim fındığımız para etmiyor’ diyorlar.

‘Fındık rekoltesi düşük de olsa fazla da olsa bizim fındık fiyatımız bırakın artmayı her yıl geriliyor. Ne istiyor iktidar yetkilileri? İsterlerse gelsinler birlikte sökelim bu ocakları. Biz zaten battık. Hep yanar biteriz ve kurtuluruz boşa kürek çekmekten’ diyorlar.

Hayvancılığın son bulduğu, ekim ve dikimin ihtiyaç sınırlarında yapıldığı köylerimizde insanların ekonomik bunalımını ve isyanını görmeye, tespit ve keskin kalıcı çözümler üretmeye AKP iktidarının tüm yetkililerini davet ediyoruz.”


Etiketler: CHP Merkez İlçe’den - Camili Köyü’ne Ziyaret

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.