Bugün: 21.10.2018

CHP Merkez İlçe’den, İncegeriş Köyü’ne Ziyaret

CHP Merkez İlçe’den, İncegeriş Köyü’ne Ziyaret
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan TÜRKER, Merkez’e bağlı İncegeriş Köyü’ne yapılan ziyaret ile ilgili bir basın açıklaması yayınladı.23.07.2017 15:40
Başkan TÜRKER, yayınladığı basın açıklamasında ziyaret ile ilgili şu düşünceleri paylaştı:

“Kadın Kollarımız ve Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte İncegeriş Köyümüzü ziyaret ettik. Ziyaretimizde kapı kapı dolaşarak köy sakinlerimiz ile dertleştik.

Kendi ihtiyacı dışında tarımsal üretimden koparılmış, hayvancılığın yok olmanın eşiğinde olduğu alın teri göz nuru fındığının ekonomik değerini kaybettiği üretimden tamamen vazgeçmiş, tüketim odaklı yaşamaya itilmiş halkımızın sorunlarını dinledik.

Kendi ektikleri, biçtikleri ve yaşadıkları topraklar üzerinde olan tapusal sıkıntılardan dolayı ellerinin kollarının bağlı olduğunu, arazilerinin yakın akrabalar ile veraseli olduğunu, bu sorunu hukuk başta olmak üzere uzlaşı yolları dahil çözemediklerini, devletin yetkililerinden ve TBMM’de bu konu hakkında tüm köyde yaşayan toprak anlaşmazlığı içerisinde bulunan insanlara çözüm beklediklerini ifade ettiler. Tek geçim kaynakları olan fındığın bu yıl da kaderine terk edilmesinin kendilerinin sonu olacağını, köylerin tamamen boşalmasına sebep olacağını ve bunun telafisi zor zararlarının devletimizin yetkilileri tarafından çok iyi analiz edilmesi gerektiğini belirttiler.

Kendilerine ülkemizde yaşanan ekonomik krizin devletin tüm hayati organlarının iktidar tarafından bir itiraf niteliğinde olan ne istediler de vermedik ki denilen hain FETÖ terör örgütüne nasıl teslim edildiğini, bunların hiçbir tarafının sorumlusunun biz olmadığımızı, yerelde ve genelde tek başına vatanına, milletine, devletine bağlı biz CHP’lilerin tek çözüm adresi olduğunu ifade ederek kendilerinden şimdi CHP zamanı diyerek destek istedik.”


Etiketler: CHP Merkez İlçe’den - İncegeriş Köyü’ne Ziyaret

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.