Bugün: 19.04.2019

CHP Milletvekili Tığlı’ya, Önemli Görev

CHP Milletvekili Tığlı’ya, Önemli Görev
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu’na seçildi.16.07.2018 22:28
Söz konusu komisyona Milletvekili Necati Tığlı haricinde, Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Hatay Milletvekili Suzan Şahin, İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil Sütlü ve Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer seçildi.

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu üyeliğine seçilerek, önemli bir sorumluluk ve görev üstlendiğini söyledi.

Tığlı, ülkemizde özellikle kadınlara yönelik ciddi ihlaller ve sorunların yaşandığına işaret ederek, “Ülkemizde maalesef kadınlar pek çok sorunla mücadele etmeye çalışıyor. Sosyal hayatın içinde kendilerine yer edinmeye çalışan kadınlarımızın içinde bulundukları sorunları samimi olarak ele alınmalıdır. Özellikle AKP iktidarında oransal artış görülen kadına yönelik şiddet, kadınların istihdamı ilk olarak çözüme kavuşturulmalıdır. Her yıl yüzlerce kadın devlet tarafından korunamadıkları için yaşamlarını yitiriyor. Kimileri işkenceye, kötü muameleye katlanıyor. Kimileri çocuklarının babası tarafından katlediliyor. Öldürmenin ve istismarın bahanesi olamaz. Bu cinayetleri ve istismarları durdurmak AKP’nin birinci görevidir. Bizde bu komisyonda bulunan kadın milletvekili arkadaşlarımızla beraber kadınların bu haklı mücadelelerine destek olacağız” diye konuştu.

Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu, hak ihlalleri ve kadına yönelik her türlü ayrımcılık, şiddet gibi konularda ilgili başvuruları inceleyerek, gerekli gördüğü hallerde de ilgili mercileri uyarıyor. Komisyon ayrıca hem yasama, yani kanun teklif ve tasarılarını inceleme yetkisine hem de vatandaş dilekçe ve şikayetleri alıp, ilgili kuruluşları uyarma yetkisine ve toplumsal sorunları inceleme, toplumu bilgilendirme, bilinçlendirme çalışmaları, ulusal ve uluslararası toplantı, panel, sempozyum yapma yetkisine de sahip bulunuyor.

Etiketler: CHP Milletvekili Tığlı’ya - Önemli Görev

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.