Bugün: 27.09.2020

CHP'li Tığlı: “Doktorların da ek göstergesi 7200 olsun”

CHP'li Tığlı: “Doktorların da ek göstergesi 7200 olsun”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı, hekimlerin ek göstergeleri 7200’e çıkartılmalıdır. 12.05.2020 12:35
CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgınında eşsiz bir mücadele göstererek tüm dünyaya örnek olan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının ek göstergeleri yeniden düzenlemelidir” dedi.

Pandemi döneminde büyük bir fedakârlık ve özveriyle görev yapan sağlık çalışanlarının ek göstergelerinin yükseltilmesinin gerektiğine vurgu yapan Tığlı,  “Covid-19 ile yapılan mücadelede bir kez daha gündeme gelen sağlık çalışanlarının sorumluluğu, fedakârlığı, özverisi ve aldıkları risk tüm halkımız tarafından görülmekte ve takdir edilmektedir. Yaşamlarını riske ederek çalışan tüm sağlık çalışanları da diğer kamu personeli memurlar gibi ek ödemeye ilişkin düzenlemeyi heyecan içinde beklemektedir” ifadelerini kullandı.

EK GÖSTERGELER EŞİT VE HAKKANİYETLİ OLMALIDIR

CHP’li Tığlı, “Hekimlerimizin eğitimleri, tecrübe ve birikimleriyle yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada saygın bir yere sahiptir.  Sağlık çalışanları arasında 1. dereceye ulaşan hekimler, 3600 ek gösterge alabilirken diğer doktorlar, hemşire, ebe ve sağlık memurları fakülte mezunu olsalar bile 3000 ek gösterge rakamını geçememektedir. Hele yüksekokul mezunu sağlık çalışanları en çok 2200 ek göstergeye, diğer sağlık çalışanları 1500 ek göstergeye çalışmaktadır. Sağlık çalışanları arasında ek gösterge eşit ve hakkaniyetli bir şekilde yeniden düzenlenmelidir” vurgusunu yaptı.

Adalet Bakanlığı bünyesinde görev yapan Hâkim ve Savcılarımızda olduğu gibi hekimlerimizin de 7200 ek gösterge kapsamına alınması gerektiğini ifade eden Tığlı, “bu salgın döneminde tüm sağlık çalışanlarına bir vefa borcumuz vardır. Bu borçta ancak onların özlük haklarında yapılacak iyileştirici düzenlemelerle mümkün olacaktır. Canla başla mücadele eden sağlık çalışanlarına alkışlarla yapılan moral desteğin yanına böyle bir katkı çok güzel olacaktır” dedi.

CHP’li Necati Tığlı, “7200 ek göstergeye layık görülen diğer memurlar kadar vasıflı, onlar kadar ve belki onlardan daha fazla eğitim görmüş, daima büyük risk altında görev yapan doktorlarımız ve sağlık çalışanları için de yeni ek gösterge rakamları belirlenmelidir” diyerek sözlerine son verdi.

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.