Bugün: 20.06.2019

Cumhurbaşkanı Adayları’nın Sosyal Medya Sıralamasında Değişiklik Var

Cumhurbaşkanı Adayları’nın Sosyal Medya Sıralamasında Değişiklik Var
Seçim çalışmalarını hızlandıran Cumhurbaşkanı Adayları, sosyal medyada da konuşulmaya devam ediyor.08.06.2018 18:41
Mitingleri ve medya yayınlarını arttıran liderler, seçim gündemini yakından takip eden sosyal medya kullanıcılarından çeşitli yorumlar alıyor.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) sosyal medya çözümü DigiLUP’ın verilerine göre; liderler, seçim sürecinde yaşanan tüm olaylarla, sosyal medyada öne çıktı. Aynı veriler, adayların sıralamasında bazı değişiklikler olduğunu da gösterdi.

MUHARREM İNCE 1. SIRADA

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, geçtiğimiz haftalarda 2. sırada yer alırken, bu hafta 1.373.247 ileti ile 1. sırada yer aldı. İnce’nin; Habertürk’teNagihan Alçı ile diyalogları, farklı illerdeki mitingleri, seçim vaatlerim sosyal medyada konuşulan konular arasında yer aldı.

ERDOĞAN’IN VERİLERİ 1 MİLYONUN ÜZERİNDE

Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu haftaki sosyal medya yansımaları, geçen haftaya oranla arttı. Erdoğan’dan bahsedilen sosyal medya paylaşım adedi 1.325.550 oldu.

AKŞENER YÜKSELİŞTE

Diğer partilerin Cumhurbaşkanı Adayları’nın sosyal medyada yansımalarında da değişiklik var.
Mitingler ve çeşitli açıklamalarının yanı sıra, Gaziantep’te protesto edilmesiyle ilgili de sosyal medya gündeminde yer alan Meral Akşener, bu hafta 358.872 adet paylaşıma konu oldu.

Temel Karamollaoğlu’nun verileri bu hafta azalsa da geçen haftaki listeye göre, bir üst sıraya yerleşti. Karamollaoğlu’nun bu haftaki sosyal medya yansıması 167.457 adet oldu.

Seçim çalışmalarını cezaevinden sürdüren Selahattin Demirtaş, 150.107 adet iletiye konu edildi.
Bu haftaki sıralamada da yerini koruyan Doğu Perinçek’den 53.956 adet sosyal medya paylaşımında bahsedildi.Etiketler: Cumhurbaşkanı Adayları’nın Sosyal Medya Sıralamasında Değişiklik Var

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.