Bugün: 21.10.2018

Osmanlı Partisi’nden Miting Çağrısı

Osmanlı Partisi’nden Miting Çağrısı
Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye; İsrail’in, Filistin’e yönelik uygulamalarını protesto etmek amacıyla düzenlenecek ’Büyük Kudüs Mitingi’ne davet etti.28.07.2017 09:12
Başkan İbrahim Ünye basın açıklamasında şunları ifade etti:

“Kudüs’e 1948’den beri yapılan işgaller artık öyle bir boyut almıştır ki ilk kıblemiz de Ezan-ı Muhammediye’yi yasaklayacak kadar alçaklaşmışlardır. Bunlara karşı durmak namus borcu olmuştur. Burada bu basın açıklaması ile biz Müslümanlar görevimizi yapıyor ve dille uyarıyoruz. Bizim dilimiz ki gönüllerde dualarla bir olup Allah'ın izniyle zalimlere lanet olarak yağar. Biz Allah’tan başka kimseden korkmayız. Bu zulüm devam ederse güçlenmeye devam edip zalimlere kâbus oluruz. Kardeşlerimizin canını yakanlar ve İslam düşmanlığı yapanlar her daim enselerinde bizim nefesimizi hissederek korku solusunlar.

Geçtiğimiz hafta Mescid-i Aksa’nın avlusunda 3 Filistinli genç, işgalci İsrail askerleri tarafından kurşun yağmuruna tutularak şehit edildi. İsrail askerleri, yaraladıkları 3 Filistinli’ye tıbbî müdahalede bulunmak için gelen ambulansların Mescid’e girişine de izin vermedi. İsrailli asker ve polisler son yıllarda özellikle sivillere yönelik saldırıları artarak devam etmektedir. Bir taraftan Gazze’ye yönelik ölümcül abluka ve kuşatma devam ederken, diğer taraftan Kudüs’te yaşayan Filistinlilere ve Mescid-i Aksa’da ibadetlerini yerine getiren Müslümanlara yönelik saldırı, baskı ve yıldırma politikaları uygulanmaktadır. Son dönemde Kudüs’te ezanın yasaklanması, Mescid-i Aksa’nın ibadete kapatılması, ardından kapılarına metal arama dedektörlerin yerleştirilmesi, bizleri ve tüm Müslüman âlemini derinden yaralamıştır.

İsrail askerleri namaz kılan insanlara ibadet halindeyken saldırmaya devam etmektedir. Bu saldırılar sırasında Kudüs Müftüsü dâhil birçok kişi yaralanmıştır. Filistinlilere yönelik saldırılar ve haksız gözaltılar tamamen bir işgal politikasının sonuçları olmakla beraber, her bir eylem ayrı ayrı suç niteliğindedir. İnsanın en kutsal ve dokunulmaz olanı, yaşam hakkı ve ibadet özgürlüğüdür. Kudüs ve Mescidi Aksa uluslararası hukukun ve tüm insanlığın koruması altında olmalıdır. İsrail işgal ettiği tüm Filistin topraklarını terk etmelidir. Bizler ki Hz. Muhammed'i son Peygamber kabul etmiş, kayıtsız şartsız Allah'a teslim olmuş, ordusunun ayak sesleriyle tüm dünyaya korkular salmış Osmanlı İmparatorluğu’nun torunlarıyız. Zalimlerin kulaklarında her daim bu sözler yankılansın. Bir gece ansızın gelebiliriz. Gün olmuş karadan gemiler yürütmüşüz, gün gele bu dünyayı da zalimlere dar ederiz.

Bu dilek ve temennilerle hangi partiye mensup olursa olsun, bütün milletimizi Pazar günü saat 17.00'de İstanbul Yenikapı'ya bekliyoruz.”


Etiketler: Osmanlı Partisi’nden Miting Çağrısı

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.