Bugün: 26.05.2019

SP’li Demirkaya: “Ekonomi Çıkmazda”

SP’li Demirkaya: “Ekonomi Çıkmazda”
Saadet Partisi Milletvekili Adayları Bekir Demirkaya ve Hayati Fikri Topkar seçim çalışmalarını Merkez Büyük Sanayi Sitesi’nde sürdürdüler.10.06.2018 18:07
Sanayi Sitesi’ndeki esnafların sorunlarını dinleyen Adaylar, ülkenin acil halledilmesi gereken çok önemli sorunları olduğunu, bunlardan en önemlilerinin bir tanesinin de ekonomi ile ilgili sorunun olduğunu söylediler.

Milletvekili Adayı Bekir Demirkaya, ekonominin tam manasıyla bir çıkmazın içine girdiğini belirterek; “Dolar aldı başını gidiyor, enflasyon yükseliyor, işsizlik resmi rakamlara göre 3,5 milyon sınırında. Bütçe açık veriyor, dış ticaret açık veriyor. Bütçenin en büyük gideri aldığımız borçlar için ödediğimiz faizler. Bu yıl 80 milyar TL faiz vereceğiz. Bütçenin 10’da 1’nden fazla. Ülkemizde sosyal adalet sağlanamıyor. Çalışanlar hak ettiği ücreti alamıyor.” bedi.

Bunun sebebinin, 15 yıldır AKP hükümeti tarafından uygulanan faizci kapitalist ekonomik sistemin olduğunu belirten Demirkaya; “Üretime değil de, ranta dayalı bu sistem ülkemizi 450 milyar Dolarlık bir borç batağına sürüklemiştir. Yurt dışından ucuza getirilen döviz kredileri ile fabrika veya üretim sahaları açılmamış, betona ve toprağa gömülmüştür. Bundan dolayıdır ki ekonomi zayıflamış Dolar fiyatı yükselişe geçmiştir. 15 yıldır ‘El parası ile yaptığımız hovardalığın’ sonuna gelinmiştir.” dedi.

24 Kasım seçimleri sonrası Saadet Partisi iktidarında, 1996 yılında Refah-Yol hükümeti döneminde 11 ayda yapılan ekonomik şahlanmanın bir benzerini yine yapacaklarını söyleyen Demirkaya; “Bunun için kadrolarımız hazır, ekonomik programımız hazır ve en önemlisi bunu yapabileceğimize inancımız tam olarak, 25 Kasım sabahını bekliyoruz.” dedi.

Etiketler: SP’li Demirkaya: “Ekonomi Çıkmazda”

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.