Bugün: 17.06.2019

SP’li Demirkaya: “Seçim Barajı, Saadet Partisi İçin Kaldırılmıyor”

SP’li Demirkaya: “Seçim Barajı, Saadet Partisi İçin Kaldırılmıyor”
Saadet Partisi (SP) Milletvekili Adayları Bekir Demirkaya ve Göksel Güneş seçim çalışmalarına Bulancak İlçesi’nde devam ettiler. İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Demirkaya ve Güneş burada partilerle buluştular.07.06.2018 21:02
Daha sonra İlçe Merkezi’nde vatandaşlarla sohbet eden adaylar, Saadet Partisi’nin Millet İttifakı içinde yer aldığını belirterek, her partinin ittifak içinde amblemlerinin bulunduğunu ve herkesin kendi partisine oy vereceğini belirttiler.

Milletvekili Adayı Bekir Demirkaya, 12 Eylül darbesinden sonra, darbeci askerler tarafından, Amerika’nın ve Siyonizm’in dayatmasıyla sadece Milli Görüş için, Erbakan hoca için % 10 seçim barajının konulduğunu belirterek; “Darbeci zihniyetin ve onun hamisi Siyonizm’in ürünü olan bu seçim barajı, ne hikmetse yıllardan beri kaldırıl(a)mıyor. Kendilerini özgürlükçü ve demokrasi yanlısı olarak tanımlayan partiler, vesayetçi ve yasakçı zihniyete sahip çıkıyorlar. AKP iktidarı da bu zihniyete sahip çıkmış ve seçim barajını kaldırmak yerine, seçim ittifakı sistemini getirerek kendini garantiye almaya çalışmıştır. Bu ayıp onlara yeter.” dedi.

Saadet Partisi iktidarında ise bu garabet seçim barajının ortadan kaldırılacağını söyleyen Demirkaya; “Büyük Millet Meclisi çatısı altında milletin seçtiği ve onay verdiği her parti aldığı oy nispetinde temsil edilecektir. Ayrıca yine darbe dönemi ürünü olan Anayasa değiştirilerek toplumdaki her kesimin katılacağı geniş bir mutabakat ile Yeniden Büyük Türkiye’yi kuracağımız Anayasa (konsensüs) hazırlanacaktır.” dedi.

Etiketler: SP’li Demirkaya: “Seçim Barajı - Saadet Partisi İçin Kaldırılmıyor”

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.