Bugün: 20.06.2018

SP Giresun’da İl Başkan Adayı Abdülkadir Bektaş Oldu

SP Giresun’da İl Başkan Adayı Abdülkadir Bektaş Oldu
Saadet Partisi (SP) Giresun İl Başkanlığı 6. Olağan İl Kongresi dolayısıyla bir basın toplantısı düzenledi.11.05.2017 16:15
Basın toplantısına SP GİK Üyesi ve SP İl Sorumlusu Bekir Demirkaya, SP GİK Üyesi Bölge Başkanı Süleyman Tekbaş, SP Giresun İl Başkanı Ömer Öztürk, 6. Kongre SP Giresun İl Başkan Adayı Abdülkadir Bektaş ve partililer katıldı.

Anayasa Referandumu sonrası gündemi değerlendiren Bekir Demirkaya; “Şimdi tüm vaatlerin ve her açıdan problemlerin çözümünün 15 Nisan’dan sonraya bırakıldığı ülkemde haklı olarak beklentimiz, mevcut yöneticilerimizin milli iradenin sesine kulak vererek, hatta fevkinde kararlar vererek, daha ‘Yaşanabilir Bir Türkiye’ için çalışma zorunlulukları vardır. Ancak endişelerimizde haklı çıkmak bizi mutlu etmese de, ülkemin içinde bulunduğu gerçek, değişen bir şeyin olmadığıdır.” dedi.

Ekonomik sorunlara da vurgu yapan Demirkaya; “Ülkem için kalkınma seferberliğine ihtiyaç vardır. Köprüler, yollar, geçmeyenler için güzel hizmetler sayılabilir, ancak kalkınmanın en temel unsuru ‘sanayileşmeye’, sanayi yatırımlarına, ‘üretmeye’ ihtiyaç vardır. %13’lük işsizlik oranı kaderimiz değildir. Diplomalı kardeşlerimizin %23’ü işsizdir. Borçlanma, Ülkemin belini kırmıştır, çaresi ‘üreterek tüketmektir’. Devlet borçlu, Ülkem borçlu, Millet borçlu, Vatandaş borçlu, kredi ile yaşamakta, nefes almaktadır. ‘Kazanan banka ve faiz lobileridir’. Rakamlar çok düşündürücüdür. Devletin borcu ‘760 katrilyonu’ aşmıştır. Mayıs, Haziran, Temmuz aylarında devlet ‘26,5 katrilyon borç’ ödemek için ‘29,5 katrilyon’ borçlanmaktadır. Ayrıca ‘3 katrilyon’ fazla borçlanmanın sebebini, memur maaşını mı? yoksa emekli aylığını mı? ödeyecek hükümet açıklamalıdır.” dedi.

Giresun’u ve Giresunluyu sevdiklerini, O yüzden de Giresun’un en iyisine layık olduğunu söyleyen Abdülkadir Bektaş; “Giresun’u tanıyoruz. Problemlerini biliyoruz. Çünkü, Giresun 444 bin nüfusu, Karadeniz’in en güzel ili, fındığın başkenti, kirazın anayurdu, kalkınma potansiyeli açısından balıkçılık, hayvancılık, liman işletmeleri, turizm açısından yaylalarımız, denizimiz, adamız, yani ülke kalkınmasında en stratejik ilimiz, Karadeniz’i iç Anadolu ve doğu Anadolu’ya en kısa ve en güvenli yol olması avantajına sahip olan ancak bu potansiyellerin yeterince değerlendirilememesi ve çıkarttığı siyasilerin geri dönüp bakmaması en büyük şanssızlığı.” dedi.

Kongre ile alakalı tüm çalışmaları tamamladıklarını söyleyen Bektaş; “14 Mayıs’ta yapacağımız kongremiz ile büyüklerimizin tecrübelerinden istifade ederek oluşturacağımız genç, dinamik kadromuzla, tam bir takım çalışması formatında bütün arkadaşlarımızın, bilgi ve enerjilerini seferber ederek, Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye, Yeni Bir Dünya kurmak için, tüm Giresunlu hemşerilerimi 6. Olağan İl Kongremize davet ediyorum.” dedi.


Etiketler: SP Giresun’da İl Başkan Adayı Abdülkadir Bektaş Oldu

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.