Bugün: 10.07.2020

Tığlı’dan, Sporda Şiddete Tepki

Tığlı’dan, Sporda Şiddete Tepki
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Giresun Milletvekili Necati Tığlı,...20.02.2020 12:43
....Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Mardin Büyükşehir Başakspor ve Görele Belediyespor kadın hentbol takımları arasında geçen hafta oynanan müsabaka sırasında, Giresun eski valisi şimdinin Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın sahaya inerek, yakışıksız hareketlerde bulunduğuna ilişkin iddialarla ilgili tepkisini dile getirdi.

Tığlı, Türkiye Kadınlar Süper Ligi’nde mücadele eden Mardin Büyükşehir Başakspor ile Görele Belediyespor hentbol takımları arasında oynanan maçta yaşananlara ilişkin iddiaların oldukça vahim olduğunu dile getirdi..

Tığlı, “Mardin Valisi geçtiğimiz yıllarda Giresun Valisi olarak hizmet yürütmüş, saygı görmüş, şehrimizden güzel hatıralarla ayrılmış birisidir. Müsabaka devam ederken Vali’nin10-15 polisle sahaya indiği, oyuna ara verildiği, Görele’nin kadın oyuncuları teknik ekibi ve hakemlerin, gözlemcinin üzerine yürüdüğü, tehdit ve hakaretler yağdırdığı, teknik direktör ve eşinin vali talimatıyla gözaltına alındığı telefonuna el konulan çiftin çektiği görüntülerin zorla silinmesiyle serbest bırakıldığı belirtilmektedir. Rakip takımın sıcak suyunu kapattırıp, soğuk suyla duş aldırmaksa ayrı bir işkence, üstelik kadın sporculara yapılan bu davranışlar nasıl değerlendirilmeli. Yaşananların ortaya çıkmaması için rakip takım ve teknik ekibe baskı yapıldığı konunun Türkiye Hentbol Federasyonu’na bildirildiği ifade edilmektedir. “dedi.

Salonda bulunan kameraların ve her bir görüntünün değerlendirilerek bu vahim olayın aydınlatılmasını isteyen Tığlı, “Her biri ayrı bir suç ve utanç verici iddianın araştırılması, birinin bile doğru olması halinde hangi makamda olursa olsun sorumluların derhal en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. 6222 Sayılı Sporda Şiddet Kanununun devleti temsil eden makamların eliyle ihlal edilmesi, şikeden kadına yönelik şiddete kadar dehşete düşüren iddialarla ilgili İçişleri ve Spor Bakanı'ndan acil bir açıklama bekliyorum.” diyerek tepkisini dile getirdi.

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.