Bugün: 18.12.2018

Türker: “53 Köyümüzün 35’i Susuz”

Türker: “53 Köyümüzün 35’i Susuz”
CHP Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, fındık sezonunda köylerde su sıkıntısı çekildiğini belirtti.09.08.2017 10:20

Türker, İl Özel İdaresi ve köylere hizmet götürme birliği KÖYDES’i eleştirerek,  köylerdeki insanlarımızın yetkililer tarafından çantada keklik olarak görüldüğünü ifade etti.

Türker şu bilgilere yer verdi; “Fındık hasat sezonu olan bu günler başta olmak üzere köylerimizde büyük bir su sıkıntısı var. Yetki ve görev sorumluluğu hariç her işi yapan İl Özel İdaresi sessiz ve çaresiz. Müteahhitlik görevine dahi soyunan özel idare yetkilileri ve köy halkı seçmenini çantada keklik gören AKP iktidarının yerel temsilcileri bu sıkıntı karşısında da üç maymunu oynuyor.

Birebir görüştüğümüz, köylerde, camilerde, kahvehanelerde ve tek tek dolaşarak ziyaret ettiğimiz 53 köy halkının 35’i büyük bir su sıkıntısı içersinde olduklarını belirtiyorlar. Muhtarlarımız ise bu durumu yıllardır İl Özel İdaresi yetkililerine bildirdiklerini, çok az sayıda köye kalıcı çözüm bulunduğunu, kendi köylerinin her yaz bu sıkıntıyı çektiklerini ve muhatap bulamadıklarını ifade ediyorlar.

Taşıma suyla değirmen dönmez diyen köy halkımız ve muhtarlarımız, İl Özel İdaresi yetkililerinin daha birkaç gün önce baskıları sonucu bir araç kiraladığını, onun da daha hizmete başlamadığını, bu köylerin geçici de olsa su sorununun bir araçla çözülemeyeceğini, bu konuda acil olarak önlem alınmalı diyorlar.”


Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.