Bugün: 10.07.2020

Yeniden Refah Partisi, Salona Sığmadı

Yeniden Refah Partisi, Salona Sığmadı
Yeniden Refah Partisi'nin 1. Olağan Büyük Kongresi, Ankara Arena Spor Salonu'nda, 81 ilden delegelerin ve yaklaşık 45 bin vatandaşın katılımıyla gerçekleşti.17.11.2019 23:27
Kongrede yapılan Genel Başkanlık seçiminde, kayıtlı bin 117 delegeden 978'i oy kullandı. Seçimde Fatih Erbakan 971 oy alırken, 7 oy geçersiz sayıldı. Böylece Fatih Erbakan, partisinin ilk Olağan Genel Kurulu’nda geçerli oyların tamamını alarak genel başkan oldu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan kongrenin düzenleneceği salona girişi esnasında on binlerce partili tarafından coşku ile karşılandı. Partililer Fatih Erbakan'ı 'Mücahid Erbakan' sloganları ile karşıladı.


Erbakan, ‘Burada Gelecek Var’ sloganıyla düzenlenen Yeniden Refah Partisi 1'inci Olağan Büyük Kongresi'nde yaptığı konuşmada, mazlumlara, gariplere, ezilenlere umut; Türkiye, İslam âlemi ve adil bir düzen isteyen tüm insanlar için alternatif olmak istediklerini söyledi.

Türkiye'deki ekonomik sorunları bitirecek projelere sahip olduklarını ifade eden Erbakan, şunları kaydetti:

"Siyaset, bütün insanlığın kurtuluşu için zalimin zulmüne 'dur' demek, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz böyle bir siyasettir. Biz petrol, çimento, borç, faiz ekonomisi yerine üretim, istihdam ve ihracat ekonomisini uygulayacağız. Türkiye, komşu ülkelerden uzak yerlerden tarım ve hayvancılık ihtiyaçlarını karşılıyor.

Biz bütün bölge ülkelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak potansiyele sahibiz. Tarım ve hayvancılığı en güçlü şekilde destekleyeceğiz."

Erbakan, Türkiye'de huzur ve barışın adaletle sağlanacağını vurgulayarak, iktidara gelmeleri halinde haklının güçlü olduğu bir yargı düzeni oluşturacaklarını belirtti.

"Bütün insanlarımıza din, dil, ırk ayrımını gözetmeksizin hizmet edeceğiz. Biz vatandaşımızı Türk-Kürt, Alevi-Sünni, dindar-laik olarak ayırmayacağız" diyen Erbakan, ayrıca eğitim sisteminde de düzenlemeler yapmayı planladıklarını kaydetti.

Erbakan; "Milli Görüş’ün yeni zaferlerinin, yeniden şahlanışının, milletimiz ve tüm insanlığın kurtuluşunun müjdecisi 1. Olağan Büyük Kongremiz rekor bir katılımla, benzersiz bir aşk ve heyecan atmosferinde gerçekleştirildi. Salonun dışında içeriden daha fazla insanımız vardı. Elhamdulillah ...

Milli Görüş’e, Yeniden Refah’a da bu yakışırdı. Emeği geçen tüm dava kardeşlerimizden, isimsiz kahramanlardan ve tüm katılımcılardan Cenab-ı Allah razı olsun" ifadelerini kullandı.

Etiketler: Yeniden Refah Partisi - Salona Sığmadı

Diğer Siyaset haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.