Bugün: 20.02.2019

“Hiç Kimsenin Gücü Atatürk’ü Unutturmaya Yetmez”

“Hiç Kimsenin Gücü Atatürk’ü Unutturmaya Yetmez”
Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu, yeni stadın isminin Atatürk Stadı olarak devam etmesi gerektiğini söyledi.22.06.2018 23:05
Giresun Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu inşaatı devam eden yeni stadın isminin Atatürk stadı olarak devam etmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Karaibrahimoğlu açıklamasında; “AK Parti hükümeti TOKİ eliyle İllerdeki statları yıkıp yeni isimlerle, yeni statlar yapıyor. Yeni yapılan statlarda eski isimleri kullanılmamakla beraber, dolayısıyla Atatürk olan statlarda tarihe karıştırılıyor. Şehrimizde de Giresun Atatürk Stadı olarak 50 yılı aşkındır hizmet veren tesis, önümüzdeki dönem son sezonunu yaşayacak” diyerek şöyle devam etti:

“Aldığımız bilgilere göre Seka’ya yapılan 22 bin kişilik yeni stat, önümüzdeki sezon değil bir sonraki sezon hizmet vermeye başlayacak. Bizler ve Giresun kamuoyu yeni stadın isminin yeniden Atatürk Stadı olmasını beklerken, Milletvekilimiz Cemal Öztürk’ün açıklamasıyla kafamız karıştı. Sayın Öztürk stadın isminin ‘Çotanak Spor Kompleksi’ olacağını bir toplantıda açıklamış. Görülüyor ki böyle bir planlama ve düşünce mevcut. Bizler stadımızın ismin Giresun Atatürk Stadı olarak devam etmesini istiyoruz. Atatürk, herkesin ortak değeri iken adının silinmeye çalışıldığını görüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu olan ulu önder Atatürk’ün isminin stada verilmesi o tesisin değerini artırır. Hiç kimsenin Mustafa Kemal Atatürk’ü unutturmaya gücü yetmez. Bunun yöntemini futbolda arayanları tarih hiçbir zaman unutmayacaktır. Statlarda tribünler ‘Mustafa Kemal’in Askerleriyiz’ diye haykırırken, gün gelir bu Atatürk ismi yeniden statlara verilir.”

Başkan Karaibrahimoğlu bu konunun takipçisi olacaklarını bildirerek, Milletvekili seçilecek yeni isimlerin desteğini beklediklerini sözlerini ekledi. Karaibrahimoğlu şehrimizdeki STK’ların da konuya duyarsız kalmamalarını istedi.

Etiketler: “Hiç Kimsenin Gücü Atatürk’ü Unutturmaya Yetmez”

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.