Bugün: 02.12.2020

“Ya Temliğini Kaldır, Ya da…”

“Ya Temliğini Kaldır, Ya da…”
Başkan Karaahmet: “Bizden önceki dönemi yani son 1,5 yılı incelettik. Ali Eren başkan temliğini kaldırmalı. Kaldırmazsa sonuçlarını mahkemede göreceğiz. Rapor burada, avukatlarımız çalışıyor. Ayrıntılı bilgi almak isteyenlere yardımcı olacağız.”19.11.2020 01:33
Giresunspor Başkanı Hakan Karaahmet, bir önceki Başkan Sacit Ali Eren’e temliğini kaldırması yönünde çağrıda bulundu.

Başkan Karaahmet; “Borç konusunda tartışma başka bir yere doğru gidiyor. Biz kulübü aldığımızda 1,5 sene denetlendi ve bize bir rapor sunuldu. Temlikler var ve eski Başkan Sacit Ali Eren tarafından bu temliğin kaldırılmasını istiyoruz. Salı akşamı eski Başkanımız Mustafa Bozbağ’ın açıklamasını gördüm. Bizden önceki dönemi incelettik. Ondan önceki dönemi inceletmek, o dönemki Başkan’ın ve yönetimin sorumluluğu. Biz; bizden önceki 1,5 yılın borcunu soruyoruz. Giresunspor'a başkanların temlik koymasına karşıyım. Geçmişte Fatih Kitapçı temlik koyduğunda da karşıydım halen karşıyım. Başkanlık yapmanın bir bedeli olmalı. Bugün Bozbağ’ın da temliği olsa onu da söylerim” dedi.

“KULÜBÜN ÖNÜ KAPATILMAMALI”

Başkan Karaahmet sözlerine şu şekilde devam etti: “Mustafa Temel Bozbağ Başkanlığındaki Yönetim Kurulu görevi bıraktıktan sonra iki kez Genel Kurul’da ibra edilmiş. Dolayısıyla o dönem kapandı ama sen temlik koyarak Giresunspor'un önünü kapatamazsın. Şahitler üzerinde bize ifade ettiklerinde ortaya çıkan tablo çok farklı.  Biz diyoruz ki kulübün önünü aç. Kimse kulübün önünü kapatmamalı. Ali Başkan’ın kulübün önündeki temliğini kaldırması gerekiyor. Üst akıl dediğimiz görüşmeler yapıldı ancak henüz bir gelişme olmadı. Biz bu sorunu çözemiyorsak bu raporu mahkemeye taşıyacağız. Konuşarak çözemezsek Giresunspor bu konuyu mahkemede çözmek zorunda. Bizim bu durumu çözmemiz lazım. Anlaşmaya çözemezsek mahkemenin kararına saygılı olacağız.  Ali Eren Başkan temliğin kaldıracak, kaldırmazsa mahkemede sonuçlarını göreceğiz. Rapor burada, avukatlarımız çalışıyor, ayrıntılı bilgi almak isteyenlere yardımcı olacağız.”

Haber: www.spor28.com

Etiketler: “Ya Temliğini Kaldır - Ya da…”

Diğer Spor haberleri

  • PAYLAŞ

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.